opublikowano 01/02/2019 o godzinie 22:27:24, autor pitbike24

Milan Pawelec i Pedro Acosta w jednym zespole podczas regionalnych zawodów Pit Bike Endurance w Hiszpanii!

W dniach 22-29 stycznia odbył się pierwszy treningowy turnus w hiszpańskiej szkole KSB Sport – Centro de Pilotaje organizowany przez PitBike Camp 76. Grupa ośmiu osób bacznie trenowała pełne 6 dni pod okiem Paco - jednego z najlepszych trenerów w tej części kraju.

Wśród uczestników szkolenia znalazł się Milan Pawelec - zwycięzca Pucharu Polski Pit Bike Supermoto 2018 na motocyklu YCF SM125 w klasie Stock 125, wyróżniony także tytułem Odkrycia Roku 2018 podczas Wielkiej Gali Pit Bike.

Jedenastoletni Polak otrzymał propozycję startu w regionalnych, czterogodzinnych zawodach Pit Bike Endurance, które odbyły się w sobotę 26 stycznia na torze Fortuna niedaleko miasta Murcia. Co więcej, Milan decyzją trenera dołączył do zespołu Pedro Acosty, młodego i utalentowanego Hiszpana z teamu KSB.

Na starcie stanęło ponad 45 ekip, które walczyło w czterech klasach do 65 kg, do 75 kg, do 85 kg i powyżej 85 kg. Wszyscy uczestnicy startowali na motocyklach o jednakowej pojemności 90 cm³. Rywalizacja odbyła się na przygotowanych przez organizatora motocyklach (ewentualnie można było wypożyczyć sam silnik) dlatego była bardzo wyrównana i zacięta.

Doskonała jazda w kwalifikacjach ustawiła zespół „Pacote Racing” na trzeciej pozycji startowej. Od samego początku do ostatniej sekundy wyścig trzymał w napięciu, bo na torze trwała wyrównana walka. Dodatkowe emocje towarzyszyły kibicom podczas wizyt zawodników w alejach serwisowych, gdzie odbywały się zmiany kierowców oraz tankowania motocykli.

Przez cały wyścig Milan i Pedro notowali bardzo dobre i porównywalne czasy, dzięki czemu na mecie osiągneli przewagę ponad 50 sekund nad drugim zespołem (ponad jedno okrążenie)!

Udany debiut młodego zawodnika z Nowego Tomyśla zaoowocował propozycją udziału w kolejnej rundzie zmagań, które odbędą się 2 marca na torze w San Javier. Trzymamy kciuki!

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w przedsezonowych przygotowaniach do rywalizacji w Pucharu Polski Pit Bike SM 2019, zapraszamy na treningi w KSB organizowane przez PitBike Camp 76.

Nadchodzące terminy:
19.02 – 26.02
12.03 – 19.03
19.03 – 26.03
2.04 – 9.04
9.04 – 16.04


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook