opublikowano 02/08/2019 o godzinie 08:25:52, autor Olga Taraszka

Michał "Budziach" Budziaszek: "Poprawienie życiówki dodało mi motywacji"
Michał "Budziach" Budziaszek #36 to aktualnie najmłodszy zawodnik, najmocniejszej klasy startującej w tegorocznym Pucharze Polski Pit Bike SM. Choć ma zaledwie 15 lat, to już teraz prezentuje wysoką klasę zawodniczą. Od tego roku możemy go zobaczyć również na torach WMMP.Kolejna runda Pucharu i kolejny udany start. Jesteś najmłodszym zawodnikiem najmocniejszej klasy, ale swoją jazdą udowadniasz już całkiem spore doświadczenie...
Michał:
Początek startów w klasie Super Pit był słaby i nie jestem z niego, do końca zadowolony. Jednak z rundy na rundę jadę coraz szybciej, co widać po klasyfikacji generalnej i to mnie bardzo cieszy. 

W tym sezonie debiutujesz też w klasie Supersport 300, nie da się ukryć, że to ważny rok w Twojej sportowej karierze
Michał
: Ten sezon w SSP 300 traktuje bardziej, jako treningowy, dogadanie się z motocyklem i zapoznanie z nowymi dla mnie torami. Co do startów w Wójcik Racing Team, to w zespole panuje bardzo fajna i wesoła atmosfera, starsi koledzy zawsze podpowiedzą, doradzą.  Start w WMMP, no cóż mogę powiedzieć... atmosfera podobna jak w Pucharze Polski Pit Bike, tylko sprzęty trochę większe!


fot. Mateusz Jagielski

No właśnie, apropo... Łatwo było Ci się przestawić z pitów na dużo większy sprzęt?
Michał:
Przejście z pita na większy sprzęt było dla mnie dość łatwe. Na pitach dość łatwo udaje mi się wyjść z uślizgów, przez co potem na dużym motocyklu wiem, co i jak robić.

To że Twój rozwój nabiera tempa, widać doskonale po ostatnio poprawionej życiówce...
Michał:
 Poprawienie życiówki na Poznaniu dodało mi motywacji, ponieważ udało mi się urwać 2 sekundy na przełomie 1 rundy. Więc widzę, że progres stale się powiększa i to bardzo cieszy. 

Gdzie można kibicować Ci, przez najbliższy miesiąc?
Michał: 
Przez najbliższy miesiąc można mnie spotkać już w dniach 9-11 sierpnia, na Torze Poznań, na rundzie Mistrzostw Polski. Później na rundzie Alpe Adria od 23 do 25 sierpnia na Torze Grobnik, a 29 sierpnia oczywiście, podczas IV rundy Pucharu Polski Pit Bike SM. 

W takim razie trzymam kciuki i powodzenia.
Michał:
Dzięki, do zobaczenia.

fot. Szymon Kos


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook