opublikowano 04/10/2019 o godzinie 10:36:01, autor Żaneta Lipińska

Mateusz Pasiuk, lider klasyfikacji Stock 125 powalczy o zwycięztwo na swoim "podwórku"


Mateusz Pasiuk, dwunastolatek z Zielonej Góry w najbliższą niedzielę stoczy rywalizację o wygraną w klasie Stock125 Pucharu Polski Pit Bike SM. W tym momencie zielonogórzynianin jest liderem klasyfikacji generalnej w tej klasie.

 

Mateusz rozpoczął swoją przygodę z motorsportem w wieku czterech lat od kartingu. Przez kolejne lata rywalizował na czterech kółkach, ale zawsze ciągnęło go bardziej w stronę jednośladów. W wieku sześciu lat otrzymał swój pierwszy motocykl i już od pierwszej jazdy było widać, że sprawia mu to olbrzymią frajdę. Po trzech latach i przesiadce na większego pit bike'a. Mateusz zakwalifikował się do projektu MotoRmania KidzGP, w którym pozostaje do dziś. Umiejętności i kontakty, które tam zdobył, zaprowadziły go w zeszłym sezonie na ostatnią rundę Pucharu Polski Pit Bike do Torunia - początkowo bardziej na próbę, ale już od treningów było widać, że to będzie wyjątkowo trwały związek. Licencja uzyskana na tamtych zawodach pozwoliła od początku debiutanckiego sezonu 2019 walczyć o czołowe lokaty. W międzyczasie pojawił się także epizod związany ze szkółką żużlową Falubaz Zielona Góra, jednak to wyścigi torowe zdecydowanie mają najwyższy priorytet. Na co dzień jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 18. W swojej klasie Stock 125 jest aktualnie na pierwszym miejscu. O zwycięstwo będzie rywalizował z Kacprem Raniszewskim i Wiktorem Majchrowskim. Zawodników dzieli zaledwie kilka punktów różnicy w tabeli. 

Gościnny występ Pedro Acosta
Jak informuje nas Tomasz Pasiuk, tata Mateusza, do Zielonej Góry mają zawitać także zagraniczni zawodnicy wprost z podwórka MotoGP. -Niedzielny finał będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze punkty liczymy x 1,5, a to otwiera drogę do wielu scenariuszy. Chociażby w naszej klasie Stock 125, gdzie różnice punktowe są bardzo niewielkie, wszystko jeszcze może się wydarzyć. Po drugie tor Wallrav Race Center to naprawdę świetny obiekt, który sprzyja bezpośrednim pojedynkom. Ciekawa charakterystyka i zróżnicowanie poszczególnych sekcji wraz z długą prostą startową są gwarancją zaciętej rywalizacji. Po trzecie liczna stawka zawodników z gościnnie startującym Pedro Acostą, czołowym zawodnikiem RedBull MotoGP Rookies Cup na czele, gwarantuje emocje na najwyższym poziomie. Jak w żadnej innej rundzie, każdy zawodnik ma coś do udowodnienia, a to oznacza jedno - będzie się działo. 

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook