opublikowano 08/01/2019 o godzinie 15:58:21, autor Żaneta Lipińska

Mateusz i Michał jadą do Hiszpanii z Wójcik Racing Team! [ZNAMY SZCZEGÓŁY]

Prawdopodobnie to przygoda ich życia, choć każdy z trójki młodych zawodników ma już na swoim koncie sportowe sukcesy. Dwóch to zwycięzcy swoich klas w Pucharze Polski Pit Bike SM, a trzeci jesienią reprezentował Polskę w eliminacjach do Red Bull MotoGP Rookies Cup.
 
Mateusz Hulewicz, Michał Budziaszek i Mateusz Oślak staną przed szansą wejścia do zespołu wyścigowego. Cała trójka podejmie się próby na motocyklu Yamaha R3, na którym być może już w tym roku rozpoczną rywalizację w barwach Wójcik Racing Team.

- Przed nimi testy na dwóch obiektach w Hiszpanii. 22 stycznia rozpoczynamy od toru Almeria, później zaplanowaliśmy Cartagenę. Chłopcy będą mogli zasmakować rywalizacji i prawdziwego wyścigowego życia, a w efekcie jeden z nich zasili nasz zespół w klasie 300 cc zapewne zarówno w rywalizacji na szczeblu krajowym, jak i europejskim w cyklu Alpe Adria. A przynajmniej taki jest plan, teraz wszystko w ich rękach- mówi Grzegorz Wójcik, szef zespołu.
 
Mateusz Hulewicz i Michał Budziaszek zaproszenie na testy otrzymali podczas Wielkiej Gali Pit Bike SM, która odbyła się w grudniu w Toruniu. Pierwszy z nich to siedemnastolatek, który zwyciężył w klasie Stock 150 Junior, a jego dwa lata młodszy kolega wygrał w klasie Stock 150 Pro. - Oboje mają zadatki na dobrych zawodników- mówi Marek Szkopek, zawodnik, aktualny mistrz Polski klasy Superbike i trener. - Dzięki coraz większej popularności pit bike, rosną też szansę na wychwycenie młodych talentów dość szybko. Zawodnicy, których wytypowałem do testów, spełniają wszystkie oczekiwania, ale zobaczymy jak odnajdą się na torze wyścigowym, jakie będą mieć tempo i progres. Przed nimi pięć pełnych dni na motocyklu i szansa, żeby się wykazać.
 
Stawkę zamyka kolejny siedemnastolatek. Mateusz Oślak ma już na swoim koncie starty w Pucharze Gamma Yamaha R125 Cup w Holandii oraz reprezentowanie naszego kraju w  prestiżowym Red Bull MotoGP Rookies Cup Selection Event.
 
Testy zawodników odbędą się podczas zimowych treningów zespołu w Hiszpanii, gdzie osiemnastoosobowy skład Wójcik Racing Team, będzie przygotowywał się do startów w tegorocznych cyklach mistrz Polski, europejskiej serii Alpe Adria i mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC. Pierwszy start to 24-godzinny wyścig na torze Bugatti w Le Mans, który rozpocznie się w przeddzień Wielkanocy, 20 kwietnia.

Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook