opublikowano 04/07/2019 o godzinie 19:53:05, autor Żaneta Lipińska

Mateusz Affelt i Cyprian Bieliński z licencjami żużlowymi!

Trzeba przyznać, że zawodnicy pit bike przebojem wdarli się w arkana czarnego sportu. Jeden swoją przygodę z żużlem zaczął dwa miesiące temu, drugi półtora miesiąca temu!


-To prawda półtora miesiąca temu wpadłem na pierwszy trening, łącznie byłem może na sześciu i padła propozycja, by spróbować swoich sił zdając licencję - mówi trzynastoletni zawodnik.- Akurat w czerwcu skończyłem wymagany wiek na licencję 250 cc, więc postanowiłem spróbować. Nie odbyło się bez przygód, gdyż w pierwszej próbie zatarł mi się silnik, na szczęście udało się pożyczyć motocykl i zdać egzamin. Cieszę się bardzo, mój tata pracuje przy żużlu i zawsze mnie do niego ciągnęło.

Drugi z zawodników, który przystąpił dziś do licencji to starszy o cztery lata Cyprian Bieliński, który mógł zdawać już na licencje 500 cc. - Dwa miesiące temu trafiłem na tor mini-żużlowy, przejechałem kilka kółek i mi się spodobało. Wpadałem na treningi i tak się zaczęło. Wcześniej trenowałem tylko na pit bike. Sam egzamin zarówno teoretyczny, jak i praktyczny udało się zdać bez większego problemu. Teraz trzeba ćwiczyć i nabierać formy

 

-Oczywiście nie zamierzam zaniechać treningów na pit bike. Od trzech lat jeżdżę w off-roadzie i jest to dla mnie świetna ścieżka rozwoju. To dzięki pit bike złapałem bakcyla do motorsportu i chciałbym podziękować całemu klubowi MX Otopit Toruń za wsparcie. Tymczasem przygotowuje się do zawodów w Gdańsku, gdzie startuje już w sobotę. Do zobaczenia na torze!- kończy Mateusz Affelt.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na nowej ścieżce motorsportowej kariery!


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Sprzedam • Cześć
Cześć wszystkich! Miło mi Was powitać na tym forum.Nie wiem czy odpowiedni dział wybrałem, ( strasznie ich dużo ), ale mam dość poważy proble z którym chciałem się z wam...

YouTube

Facebook