opublikowano 06/01/2018 o godzinie 20:51:53, autor Łukasz Majkowski, Olga

#Mamwięcdbam – zabezpieczenie sprzętu na zimę od A do ZPrzychodzi zima, a wraz z nią koniec sezonu… Jak zatem zadbać o pit bike`a, tak by wiosną czerpać już tylko czystą radość z jazdy?

  1. Zacznijmy od przygotowania naszego pita do mycia (nie może przecież stać w naszym garażu w tym stanie!):

W tym celu przygotujmy sobie kilka rzeczy – myjkę ciśnieniową, płyny do mycia, reklamówkę oraz gumki recepturki.

A. Zabezpieczamy wlot gaźnika oraz otwór wylotowy tłumika reklamówką oraz recepturkami – nie może tam dostać się woda przy myciu. Brak foli będzie skutkował tym, że już nie odpalimy naszego pita po myciu, a silnik będzie wymagał remontu.

B. Przygotowujemy dowolną myjkę ciśnieniową – w tym przypadku będzie to Kercher oraz chemię do mycia naszego motorka.

Zaczynamy od spłukania PitBike’a aktywną pianą:

Możemy użyć chemii do mycia silnika :

Spłukujemy pita myjką ciśnieniową:

C. Czyścimy nasz łańcuch, używamy do tego szczotki do łańcucha. Możemy użyć też środków do mycia łańcucha bezorignowego.

D. Zabezpieczamy łańcuch smarem do łańcucha. Od siebie mogę bardzo polecić produkt firmy Motorex off road – zabezpiecza on łańcuch nawet w najbardziej wymagających warunkach.

To wszystko co musimy zrobić, aby przezimować naszego pit bike`a. Warto też pamiętać o tym, żeby przez najbliższy okres nasz motocykl stał na podnośniku – unikniemy tym sposobem rozlanego zawieszenia po zimie.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook