opublikowano 10/03/2018 o godzinie 10:56:39, autor Łukasz Majkowski

Mamwięcdbam - Jak prawidłowo napiąć łańcuch w pit bike!
Na oko to chłop w szpitalu umarł – czyli jak prawidłowo napiąć łańcuch w pit bike!


1. Dlaczego dobrze naciągnięty łańcuch to gwarancja płynnej jazdy?

Dobrze naciągnięty łańcuch to klucz do płynnej i bezawaryjnej jazdy. Sprawa jest dość prosta. Zbyt słabo naciągnięty łańcuch to ryzyko uszkodzenia statora, pokrywy statora, a nawet destrukcji piasty koła motocykla.

Z drugiej strony - zbyt mocno napięty łańcuch to ryzyko zerwania ośki wahacza, łożysk wahacza, a co najistotniejsze łańcuch może najzwyczajniej w świecie pęknąć, co będzie równało się z natychmiastowym przerwaniem jazdy. Oby dwa przypadki najczęściej kończą się dość dużymi kosztami (niestety wiem to z doświadczenia…)

 

   2. Dlaczego nie napinamy łańcucha na oko?

Najistotniejszą sprawą, przy napinaniu łańcucha jest użycie niczego innego jak? - suwmiarki ślusarskiej. Koło ustawione w osi to klucz i gwarancja płynnego działania napędu. Gdy ustawimy napinacze/bloczki napinacza na „oko” świadomie lub nieświadomie niszczymy nasz napęd, klocki hamulcowe oraz tarcze. Przyczyna występowania takiego zjawiska jest prosta… krzywo ustawione koło powoduje, że wszystko nam się „kosi” – idzie bokiem.


3. Potrzebne narzędzia:

- klucz 19

- klucz 17

- klucz 12 90* i klucz 12 płaski zwykły

- suwmiarka ślusarska

Cały poradnik znajdziecie pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=rFava4HlBGs

Myślę, że od teraz przyłożycie się bardziej do napinania waszego łańcucha!

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook