opublikowano 10/04/2018 o godzinie 15:34:17, autor Kamil Tchorzewski

Mam, więc dbam – jak po zimie, przygotować pit bike na zawody!Jeśli nasz sprzęt całą zimę stał w garażu, to zanim ruszymy na ulubione tory, trzeba przygotować motocykl do sezonu. Od czego zacząć? Przeczytajcie co radzi, mechanik i zawodnik w jednym – Kamil Tchorzewski.

Po pierwsze warto byłoby wymienić olej w silniku
Olej wymieniamy ze względu na to, aby wszystkie części wewnątrz silnika były od samego początku chronione i pracowały na świeżym płynie. Przy okazji należy sprawdzić i ewentualnie wyregulować luzy zaworowe. Kolejną rzeczą, którą trzeba zrobić po tak długim postoju jest czyszczenie gaźnika. Do gaźnika wraz z paliwem, czy przez układ dolotowy dostają się zanieczyszczenia, które zapychają dysze.

Następnie przechodzimy do ramy
Sprawdzamy wszystkie śruby, czy są dokręcone, stan łożysk w kołach, główce ramy w wahaczach. Dalej oceniamy stan napędu i naciąg łańcucha. W razie zużycia należy pamiętać, że napęd powinno się wymieniać zawsze w komplecie, tzn. łańcuch oraz przednia i tylna zębatka. Niezbędne jest również rozebranie, wyczyszczenie i nasmarowanie układu hamulcowego. Przy okazji warto zmienić płyn hamulcowy.

Na koniec zostały koła
Sprawdzamy ciśnienie powietrza oraz naciąg szprych.Uwaga!
W zależności czy przygotowaliśmy odpowiednio swój sprzęt do zimy, lista czynności obsługowych może się zmniejszyć. Wszystkie wymienione powyżej czynności powinno się wykonywać cyklicznie, w trakcie sezonu, aby cieszyć się bezproblemową jazdą. Tak przygotowany pit bike jest gotowy do rozpoczęcia sezonu!


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook