opublikowano 04/01/2019 o godzinie 22:08:34, autor Olga Taraszka

Mały pit bike, wielka szansa - o rozwoju swojej moto-pasji opowiada Kacper Błaszak

Od pit bike do dużych motocykli? Nie od dziś wiadomo, że mały motocykl to wielka szansa na rozwój moto-pasji i zdobycie cennego doświadczenia. O tym co mu dały pit bike`ki i jakie są jego wrażenia po pierwszych jazdach większym sprzęcie, opowiada Kacper Błaszak. Dla wielu zawodników pit bike jest pierwszym krokiem w moto-świecie i punktem wyjścia do dużych motocykli, czy tak było i w Twoim przypadku?

Kacper Błaszak: Dokładnie tak było. Dwa lata temu zacząłem trenować na pit bike. Od tegp czasu sport ten bardzo mnie kręci. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi spróbować jazdy na większym motocyklu. Nie miałem żadnych problemów, aby w wolnej chwili, pojeździć na taty dużym motocyklu o pojemności 450. Jazda na pitach jest dla mnie ogromną przyjemnością, ale cały czas chciałem spróbować rywalizacji na dużym motocyklu. Jesienią kupiliśmy Yamahę YZ 125 i zacząłem przygotowania do przyszłego sezonu.

Sporo czasu spędziłeś na treningach z Marcinem Wójcikiem, czy dodały Ci one pewności siebie w czasie jazdy?​​​​​​​
Kacper: To co teraz potrafię, to głównie dzięki treningom z panem Marcinem Wójcikiem. Początkowo uczestniczyłem tylko w treningach oraz wakacyjnym Campie w Głażewie. które prowadził pan Marcin. Poza tym starałem się systematycznie jeździć do Gdańska na treningi, które również prowadził trener Marcin. To spowodowało, że na torze jestem pewny siebie, nie boję się wyzwań i nigdy się nie poddaję.Dla kogo Twoim zdaniem są pit bike`ki, czy warto zaczynać na nich swoją przygodę z motoryzacją?
Kacper: Pit bike są dla wszystkich. Dla tych, którzy chcą pojeździć rekreacyjnie oraz dla tych którzy chcą poczuć smak rywalizacji i spróbować swoich sił w zawodach. Dla tych którzy nie wiedzą, czy poradzą sobie na dużym motocyklu jest to alternatywa do sprawdzenia się. Technika jazdy na pit bike oraz dużym motocyklu crossowym jest praktycznie taka sama. Wiec jest to dobry sposób na wyuczenie techniki i dobrych nawyków na torze.

Jakie masz plany na 2019 rok? Odstawiasz pit bike, dla większego sprzętu?​​​​​​​
Kacper: Absolutnie nie! Pit bike dalej mnie kręcą i mam zamiar na nich jeździć. W tym roku planuję wystartować w Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup oraz spróbować swoich sił na dużym motocyklu w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej w kategorii MX Junior.

Dzięki wielkie.
Kacper: Dzięki.

 

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook