opublikowano 18/05/2018 o godzinie 09:56:36, autor Olga Taraszka

Mały motocykl, masa sz333ęścia? Rozmawiamy z Dominiką Orlik #333!
Podczas I Rundy Pucharu Polski Pit Bike SM w roli debiutantki pojawi się, m.in. Dominika Orlik #333! W rozmowie dla pitbike24.pl, opowiada o tym, co skłoniło ją do podjęcia tej decyzji i dlaczego małe motocykle dają wielkie sz333ęście!


Off-roadowa zawodniczka wystartuje na zawodach supermoto - jak Ty się dałaś na to namówić? (śmiech)

-Dobre pytanie, sama do tej pory nie wiem, jak to się stało, bo decyzja zapadła z dnia na dzień... Nigdy nie było takiego planu, ani nawet myśli żeby wystartować w asfaltowym pucharze. Zostałam zaproszona na trening motocyklem YCF na torze w Starym Kisielinie... i tu chyba nie muszę pisać jak mi się spodobało, bo sam fakt, że zdecydowałam się na udział w całym cyklu, mówi sam za siebie!

No właśnie, apropo Starego Kisielina… jakie były Twoje pierwsze wrażenia, po jeździe na pit bike?
-Przyznam się, że byłam w dużym szoku, że taki z pozoru mały motor może jechać tak szybko, być tak wygodnym... i dawać tyle sz333ęścia! Zawsze myślałam, że są to maszyny dla dzieci, do zabawy (i tu spisują się idealnie!) ale są też świetną alternatywą dla dorosłych! A co najważniejsze, są bezpieczne i tanie...nic tylko jeździć.Z sezonu na sezon w kategorii pit ladies, przybywa nowych zawodniczek - z czego Twoim zdaniem wynika popularność tej formy motorsportu wśród kobiet?
- Tak, jak wspomniałam już wcześniej pity dostarczają masę sz333ęścia! Są bezpieczne, rozsądne finansowo i... zapewniają dużo adrenaliny, rywalizacji...a że do rywalizacji potrzeba pazurów to my kobiety jesteśmy do niej stworzone!

Jakie jeszcze masz plany startowe na 2018 rok?
-To będzie naprawdę szalony sezon, na mojej liście startowej znajduje się: Puchar Polski PitBike Supermoto , Puchar Polski Enduro, Puchar Europy Enduro, Red Bull 111 Megawatt oraz Polski Dakar w Mielnie.

Dzięki bardzo za rozmowę.
-Dzięki!

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook