opublikowano 30/01/2019 o godzinie 16:49:52, autor Żaneta Lipińska

Licencje zawodnicze tańsze! [NEWS]

Bardzo dobre wiadomości dla wszystkich zawodników pit bike. Wraz z nowym rokiem, obniżone zostały ceny licencji zawodniczych, zarówno dla nowych zawodników, jak i tych przedłużających dokument.

 

Na zdjęciu Dominika Orlik

Bardzo dobre wiadomości od Polskiego Związku Motorowego! Koszt licencji zawodniczej został znacząco obniżony.
By zostać zawodnikiem pit bike, trzeba mieć skończone osiem lat. Dla osób w wieku 8-18 lat wydawane są licencje pit bike kadet, dla osób pełnoletnich licencje pit bike.


Potrzebne dokumenty
Do wyrobienia licencji potrzebujecie badań od lekarza sportowego. Przypominamy, że ważne są one tylko pół roku, więc najlepiej zrobić je w miesiącu przystąpienia do licencji. Zadzwońcie również wcześniej z pytaniem, jakie badania będą potrzebne. Lekarz osobom zdolnym do uprawiania motorsportu wbija pieczątkę do żółtej książeczki PZM (można ją pobrać na stronie związku). Osoby, które nie mają ukończonego 18.roku życia wniosek o wydanie licencji muszą mieć podpisany przez obojga opiekunów prawnych. By wyrobić licencję zawodniczą musicie należeć też do klubu, potwierdzenie takiej przynależności jest wymagane podczas składania wniosku.

 

Jak zdać?
Z wypełnionym zgłoszeniem na egzamin (podpisanym przez rodziców w przypadku osób niepełnoletnich) stawiasz się na egzaminie. Są one organizowane przed każdą rundą. Egzamin teoretyczny dotyczy znajomości flag i zasad panujących na torze. Startujesz w zawodach, w których musisz być klasyfikowany, czyli po prostu je ukończyć. Po zawodach pobierasz z biura zaświadczenia potrzebne do wyrobienia licencji, składasz wniosek.Gotowe. 

Najbliższa okazja, by zdać licencję już 13 kwietnia podczas Pucharu Polski Pit Bike SM. W Toruniu na Awix Racing Arenie odbędzie się pre-runda, podczas której możecie zdobyć uprawnienia i od pierwszej właściwej rundy zdobywać punkty. 

W 2019 roku wyrobienie licencji pit bike będzie kosztowało 120 zł (plus 20 zł wydrukowanie) oraz 100 zł w przypadku przedłużenia dokumentu na kolejny rok. W zeszłym roku było to 220 zł przy nowym dokumencie i 160 przy jego przedłużeniu. Tak spora obniżka powinna wieć wszystkich zawodników pit bike.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook