opublikowano 20/05/2019 o godzinie 09:41:32, autor Żaneta Lipińska

Kim jest nowy rekordzista toru w Poznaniu?

Krzysiek Borys, znany również jako Mały Kris nie tylko wygrał oba wyścigi podczas pierwszej rundy WMMP SuperSport 300, ale i ustanowił nowy rekord toru dla klasy, na poziomie: 1:48.5. Osiemnastolatek to uczestnik Szkopek Camp, zimą wraz z Markiem Szkopkiem trenował w hiszpańskiej szkole KSB.

Podobno sam Marek Szkopek dodał Ci otuchy przed startem, a Ty przed wyścigiem spałeś w koszulce KSB?
-Tak! Sam Marek Szkopek przyszedł na GRID-zie przywitać się ze mną oraz "pogłaskał" mój motocykl i życzył powodzenia. Hah, tak, spałem w koszulce KSB, dodatkowo przed samym snem analizowałem słowa naszego hiszpańskiego trenera Paco i Marka. Przypomniałem sobie jakie "akrobacje" robiliśmy na tamtejszych treningach i dało mi to dużo motywacji!


Piękny start sezonu w Poznaniu, bezwzględne zwycięstwa w obu wyścigach Supersport 300, no i nie tylko, bo pojechałeś od razu po rekord…
-Tak, to był piękny start otwierający sezon. Nowa klasa wyścigowa, nowy motocykl i nowi rywale. Nie pachniało to zwycięstwem. Ale! Na piątkowych treningach znalazłem idealne ustawienia pozycji na mojej Ninjy 400, jedynym problemem była tylna opona... Seryjne tylne zawieszenie, ani trochę nie ogarniało czasów na Poznaniu. "Zabiłem" dwie opony w bardzo szybkim tempie, motocykl źle się prowadził, rzucało nim... Padła decyzja zmiany. Sms do Pawła Szkopka i zawieszenie K-Tech zaraz było w drodze. Sobota, 5:30 - zakładanie amortyzatora... Wyjazd i bajka!! Mamy to! Motocykl idzie, jak po sznurku dzięki pomocy również mojego rywala Pawła Sobczyka, który jakiś czas temu założył i ustawił przedni zawias. A później? Później wystartowałem pierwszy, pojechałem pierwszy.. Tyle pamiętam. A rekord? No jakoś tak wyszło, chociaż ochota jest na jeszcze lepsze czasy! Żeby nie rzucać słów na wiatr w niedzielnym wyścigu poprawiłem rekord dla klasy Mistrzostw Polski SuperSport300!

W lutym byłeś na obozie z Markiem Szkopkiem w KSB, te treningi wniosły dużo w Twoją formę? Polecasz?
-Doświadczenie zdobyte w Hiszpanii ciężko czymkolwiek zastąpić. Nie mówię o samym wyjeździe do Hiszpanii i trenowaniu na własną rękę. Najważniejszym aspektem jest możliwość treningu z prawdziwym Hiszpanem, który chętnie dzieli się swoją wiedzą. Słowa Paco naprawdę dużo wniosły do mojej jazdy. Przede wszystkim więcej odwagi i zaufania do motocykla, czytanie oraz szukanie przyczepności podczas jazdy i co robić jak "guma nie trzyma". W dużym skrócie każdemu bardzo polecam! Trzeba tego spróbować, nie ma co gadać 

Ale sam też trenujesz na pit bike? Zresztą manewry techniczne nie są Ci obce…
-Gdy tylko mam czas pomiędzy zawodami i szkoleniami wsiadam na pita. Niestety z racji, że jest to mój typowo treningowy motocykl nie wygląda zbyt ładnie (śmiech). Przygodę z motocyklami zaczynałem od manewrów technicznych, a dokładniej Gymkhany gdzie również wywalczyłem sporo pucharków na Mistrzostwach Polski.

Jak oceniasz rozwój pit bie w naszym kraju? I zawodników z naszego środowiska, myślisz że jest potencjał?
-Rozwój Pit Bike w naszym kraju jest bardzo zaskakujący, jeszcze niedawno nikt nimi nie jeździł. Rzadko, który zawodnik miał mały motocykl do trenowania, a teraz?! Mało kto nie słyszał o pitach! Co do zawodników... Jestem niesamowicie zaskoczony ich poziomem, miałem okazję obserwować całą rundę Pit Bike w Koszalinie i zbierałem szczękę z podłogi patrząc na czasy jakie kręcili zawodnicy.

To kiedy wpadasz na rundę Pucharu Polski Pit Bike SM?
-
Hmm, bardzo ciekawe pytanie, bo nawet ja nie znam na nie odpowiedzi. Ale odwiedzę zawody i wystartuje w nich! Z tyłu głowy rodzi się plan pojechania ostatniej rundy w Starym Kisielinie.

Rozm. Żaneta LipińskaKalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook