opublikowano 17/07/2019 o godzinie 21:16:20, autor Olga Taraszka

Kacper Rabikowski: „Po prostu trzeba walczyć i trenować”Przez ostatnie lata Kacper Rabikowski przyzwyczaił nas do tego, że to on jest numerem jeden w rywalizacji na torze w Głażewie. Choć przyznaje, że w wolnym czasie nadal stawia na pit bike, to w tym sezonie nie dołączył on już do stawki zawodniczej. Sprawdzamy, co słychać u naszego Mistrza.Jeszcze rok temu triumfowałeś w Głażewie, a teraz...
Kacper Rabikowski:
Zgadza się, jeszcze rok temu walczyłem o obronę tytułu z 2017 roku, a teraz jestem mechanikiem żużlowym. Fakt, ostra rywalizacja z zawodnikami się zakończyła, ale przygoda z motorsposrtem cały czas trwa. Co prawda nie jeżdżę zbyt często, ponieważ nie ma na to czasu w sezonie żużlowym, ale gdy tylko znajdziemy troszkę wolnego czasu z DuZers’em, to jedziemy jeździć.

Nie brakuje Ci rywalizacji?
Kacper:
Czasami brakuje mi rywalizacji i adrenaliny, którą czułem podczas ścigania i zawodów, ale da się przeżyć. Na pewno, gdy sezon żużlowy się skończy, to przyjadę do Głażewa i do Bielczyn, żeby przypomnieć sobie stare, dobre czasy. Cały czas jestem w środowisku sportowym, także jestem spełniony.Co dały Ci pit bike?
Kacper:
Jazda na pit bike’ach nauczyła mnie tego, żeby się nie poddawać. Piszę tak, ponieważ podczas rywalizacji na torze potrafiłem przewrócić się parę razy, ale dzięki zawziętości i woli walki do końca udało się sporo nadrobić i nawet z ostatniego miejsca potrafiłem dojechać w ścisłej czołówce, a nawet wygrać zawody.

Jaką byś dał radę zawodnikom, którzy aspirują do tego, żeby w przyszłości zdobyć tytuł Mistrza?
Kacper:
Gdyby ktoś zapytał mnie co zrobić, żeby zdobyć tytuł mistrza to bym mu odpowiedział: ,,Nie moc, a TECHNIKA, zrobią z Ciebie zawodnika". Po prostu trzeba walczyć i trenować, bo utrzymanie pit bike`a i szybka jazda nie należą do najłatwiejszych czynności. Po zawodach, czy treningach zawsze wyciągać wnioski, przeanalizować co zrobiło się źle i następnym razem zrobić to lepiej.

Dzięki wielkie i powodzenia w dalszym rozwoju.
Kacper:
Dzięki bardzo.


 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook