opublikowano 22/01/2020 o godzinie 14:15:38, autor Olga Taraszka

Kacper Błaszak: „Dam z siebie wszystko”Kacper Błaszak to jeden z bohaterów Pit Bike Cup 2019. Jego spektakularny powrót, po poważnej kontuzji pokazał, że warto walczyć o swoje marzenia. Tym razem zdradza on kulisy przygotowań do sezonu 2020.To nie był dla Ciebie łatwy sezon….
Kacper Błaszak:
Sezon 2019 zacząłem od kontuzji, zerwałem więzadło w prawym kolanie. Nie wystartowałem w pierwszej rundzie Pit bike Cup. Po operacji i intensywnej rehabilitacji wróciłem do ścigania na pitach. W drugiej rundzie zająłem już 1. miejsce i pozostałe wyścigi poszły mi bardzo dobrze, dzięki czemu ostatecznie na koniec sezonu zająłem 1. miejsce.

Rywalizowałeś nie tylko, podczas zawodów w Głażewie…
Kacper Błaszak:
W międzyczasie wystartowałem w Gdańsk Motocross Show i dojechałem na 2. miejscu. W minionym sezonie brałem również udział w zawodach Mistrzostw Polski Strefy Północnej na dużym motocyklu, podczas których nabierałem doświadczenia.


W wakacje pojechałem na obóz motocrossowy do Sobieńczyc, była to super przygoda i mnóstwo treningów, gdzie szlifowałem swoje umiejętności i technikę. W międzyczasie byłem na 3. dniowym szkoleniu w Głażewie z p. Marcinem Wójcikiem i systematycznie trenowałem z Karolem Kruszyńskim na pit bike.

Jak idą Ci przygotowania do sezonu 2020?
Kacper Błaszak:
W związku z tym, że pogoda i warunki nie zawsze pozwalają na treningi w terenie, to korzystam z PUK Areny w Lipnie. Trenuję tam, zarówno na dużym motocyklu, jak i pit bike'u. Oprócz tego systematycznie chodzę na Cross Fit i staram się utrzymać formę i przygotować się do sezonu.

Planujesz zmiany sprzętu?
Kacper Błaszak:
Zeszły sezon przejechałem na YCF Facotry sp2 150, lecz po przesiadce na duży motocykl brakowało mi w nim mocy. Tydzień temu kupiłem YCF Facotry sp3 190 Daytona. Motocykl bardzo przypadł mi do gustu, dysponuje dużą mocą oraz bardzo dobrym zawieszeniem. W przyszłym sezonie zamierzam dać z siebie wszystko i zająć, jak najlepsze miejsce, ale wiadomo jak to w sporcie wszystko się może zdarzyć.

Dzięki bardzo za rozmowę.
Kacper:
Dziękuję również.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook