opublikowano 04/08/2019 o godzinie 07:57:22, autor Olga Taraszka

Już za tydzień Puchar Pit Bike Katanki!


Już za tydzień odbędzie się Puchar Pit Bike Katanki! To pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane, przez szkółkę szkoleniową Katanka Young Team. Szykuje się doskonała okazja do sportowej zabawy dla całej rodziny. 
Puchar Pit Bike Katanki odbędzie się w godzinach od 10-20:00. Zawody zaplanowane są w czterech klasach:
najmłodsi (8-12 lat) (mrf 80 i ycf 88), starsze dzieciaki (10-14 lat) na mrf 120 i ycf 125, kolejna klasa dla zawodników od 13 roku życia mrf 140 i ycf 150, oraz druga grupa na tych samych pojemnościach w wieku 19+
kobiety i dziewczyny od 12 roku życia, pojemność 120-150 (mrf i ycf), aż po FAMILY (na dowolnych pojemnościach do 150ccm. dziecko plus dwie osoby z rodziny).

-Zebraliśmy się grupą znajomych na jednym z naszych treningów w Moto Parku w Krakowie - opowiada Monika Jaworska z Katanka Young Team.  -Wszyscy dzielimy tą samą pasję motocyklową. Wszyscy stawiamy na rozwój tej dyscypliny w Polsce oraz wsparcie młodych riderów, więc jasne było, że musimy zrobić to razem, mowa tutaj o wlascicielach sklepu motocyklowego MotoWay oraz restauracji Stalowe Magnolie at Sticki Fingers. Sam pomysł na jakiekolwiek zawody motocyklowe podsunął nam prezes toru. Mieliśmy wolną rękę w wyborze dyscypliny, ale od razu widziałyśmy, że muszą to być pitbike'i, w których jesteśmy zakochane i od dwoch lat tylko tym żyjemy jako trenerki w szkołce i założycielki zespołu Katanka Young Team, z którym startujemy czynnie od zeszłego roku w Pucharze Polski -dodaje.

Oprócz zdrowej rywalizacji, przewidziano także mnóstwo atrakcji dla widzów, w tym upominki od Moto-Way Akcesoria Motocyklowe dealera YCF 3m, catering oraz słodkie niespodzianki od Sticky Fingers at Stalowe Magnolie.

Puchar Katanki traktujemy bardziej jako jednorazowy turniej, stawiamy na dobrą zabawę, łącząc wyścig z różnymi ciekawymi atrakcjami, aby nie tylko zawodnicy znaleźli coś dla siebie - przyznaje Magdalena Stankiewicz, trenerka Katanka Young Team. -Liczymy na to, że będzie to coś na kształt pikniku rodzinnego. Tutaj też wyłonił się pomysł, na klasę wyścigową familly. Chcemy do udziału w zabawie zachęcić całe rodziny. Uczestnicy tej klasy będą musieli wystartować w trzyosobowym teamie, w którym przynajmniej jedna osoba będzie dzieckiem. W naszym zespole coraz częściej zdarza się, że rodzice wkrecają się w sport swoich dzieci i uczestniczą w naszych treningach jako kierowcy pita, jestesmy pewne, że takich moto rodzin jest więcej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszej imprezie, na pewno będzie to niezapomniany dzień pełen atrakcji dla wszystkich - dodaje. 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • Problem z Pit bike 140ttr
Witam.Gdy pojeżdżę chwilę pit Bike zaczyna się dusić gdy dam za mało gazu zaczyna się zławic i gaśnie i nie chce odpalić a gdy dam mu więcej gazu normalnie jeździ. Proszę...

YouTube

Facebook