opublikowano 22/10/2019 o godzinie 08:23:07, autor Olga Taraszka

Jeden zawodnik, podwójne trofeum. Maks Pawełczak dominatorem klasy STOCK 90 w sezonie 2019!Maks Pawełczak #121 to zawodnik, który w tym sezonie zgarnął główne trofeum w klasie STOCK 90, zarówno w rywalizacji asfaltowej, jak i cyklu off-road. Chociaż sezon zmagań na pit bike dobiegł już końca, to ten młody rider dalej rozpędza swoją motorkaierę i w minionym miesiącu zdał licencję do uprawiania mini żużla 85-125cc. Jakie ma zatem plany na kolejny sezon? Dwa cykle, dwa zwycięstwa, czy mogłobyć jeszcze lepiej?
Maks Pawełczak
: Ten sezon był dla mnie bardzo dobry. Udało mi się wykonać plan w 100%. Tak jak już mówiłem, każdy kontakt z motorem to dla mnie przyjemność. Jeśli miałbym wybrać jedną rundę to na pewno jest to Kisielin - po szkoleniu z Paco i Pedro nabrałem pewności siebie, że potrafię wygrać w decydującej rundzie.

W tym sezonie postawiłeś sobie naprawdę wysoko poprzeczkę. Regularnie uczestniczyłeś też w treningach żużlowych...
Maks:
Ja tak nie odczuwam, że poprzeczka była wysoka. Dobry plan i organizacja oraz spasowany sprzęt - to klucz do sukcesu. Grafik musi być dobrze rozpisany, ale to już zadanie rodziców. W październiku zdałem licencję do uprawiania mini żużla 85-125cc i to kolejny krok do przodu. Miałem okazję uczestniczyć po raz kolejny w Plech Camp Speedway. Jest to naprawdę super sprawa i mega event . Takie szkolenia bardzo motywują do dalszego działania.Teraz pora złapać oddech, chociaż z tego, co wiem jesienią i zimą też nie próżnujesz...
Maks:
 U mnie sezon dalej trwa. Treningi żużlowe na BTŻ Polonia (dwa razy w tygodniu) jeszcze trwają ,plus dodatkowo w piątki doszły treningi na pit bike z trenerem Jackiem Woźniakiem (chętnych  serdecznie zapraszam). Zima to dla mnie dopiero grudzień i wtedy hala, treningi personalne, basen, wyjazd do Włoch na motocross. W planie jest też wyjazd do Hiszpanii, do szkoły KSB.
Zdradzisz plany na następny sezon?
Maks:
 Oj bardzo chciałbym i postaram się aby połączyć wszystkie dyscypliny. Podstawa to harmonogram zawodów przygotowany przez PZM na 2020 ... wtedy będzie wszystko jasne. W przyszłym sezonie przede wszystkim żużel , chciałbym także wystartować w Pucharze Polski SM i zrobię wszystko aby wystąpić również w Głażewie.

Dzięki Maks i już teraz trzymam kciuki za następny sezon.
Maks:
Dziękuję, do zobaczenia.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook