opublikowano 13/08/2019 o godzinie 09:26:46, autor Olga Taraszka

Jakub Waszak: "Strategia jest prosta: trening i jeszcze raz trening"
Jakub Waszak #888 to zawodnik, którego po raz pierwszy od tego sezonu możemy zobaczyć na starcie Pucharu Polski Pit Bike SM. Aktualnie zajmuje on 4. miejsce w generalnej klasyfikacji klasy STOCK 150 i jak sam podkreśla nie zamierza zwalniać tempa. Z każdą kolejną rundą wjeżdżasz na coraz lepsze miejsce. Z tego, co widzę wypada, że w Bydgoszczy zanosi się na pierwsze podium(śmiech).
Jakub Waszak:
 Dokładnie tak, do podium w Toruniu oraz Radomiu brakowało naprawdę niewiele. Oczywiście są realne szanse na podium, ale zdaję sobie sprawę, że to będzie piekielnie trudne zadanie.

Jak w ogóle czujesz się na Kartodromie?
Jakub: 
Na Kartodromie w Bydgoszczy byłem tylko raz i jak na razie nie należy on do moich ulubionych obiektów(śmiech). Zapewne pojadę tam jeszcze, przed rundą na intensywny trening.Z tego co wiem, to jest Twój pierwszy sezon na pit bike, jak wrażenia?
Jakub: 
Zgadza się, jest to mój pierwszy sezon i brałbym aktualną pozycję w generalce jeszcze, przed sezonem w ciemno. Jeżeli chodzi o organizację zawodów, to jest ona na bardzo wysokim poziomie zważając, że na prawie każdej rundzie jest setka zawodników. Podział na grupy ma plusy i minusy, jak każde rozwiązanie w tej sytuacji. Myślę ze przyjdzie czas na szczegółową analizę po zakończonym sezonie.

W harmonogramie oprócz Bydgoszczy został nam jeszcze Stary Kisielin, jaką masz strategię na dalszą część sezonu​​​​​​​?
Jakub: 
Stary Kisielin to miejsce, którego jeszcze nie znam. Strategia na dalszą część sezonu jest prosta: trening, trening i jeszcze raz WAGA(śmiech). Na pewno w robieniu dobrych wyników pomagają mi treningi na placach oraz kartodromy. Najczęściej trenuje na obiekcie KCR Karting w Koninie oraz na placach z PitBike Camp 76. Mój najważniejszy cel na ten sezon, to utrzymanie 4. miejsca w generalce.

W takim razie trzymam kciuki, że ten cel uda się zrealizować. 
Jakub:
Dzięki bardzo, do zobaczenia 31 sierpnia. 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook