opublikowano 01/01/2020 o godzinie 21:57:38, autor Olga Taraszka

Jakub Foerster: „Nasza ekipa z dnia na dzień się powiększa”
Jakub Foerster #574 w ostatnim sezonie zadebiutował, podczas Pit Bike Cup w Głażewie, w klasie Amator. Jak podkreśla małe motocykle to dla niego doskonała zabawa i przede wszystkim świetna motolekcja.Nie taka amatorska ta klasa Amator…
Jakub Foerster:
Myślę że, ta klasa to naprawdę coś bardzo fajnego, żeby zacząć ścigać się na pit bike i właśnie tak, jak jest wspomniane nie jest wcale ona taka „Amatorska”. Zawsze na każdej rundzie i w każdym wyścigu było mnóstwo rywalizacji na torze. Moje starty w tym roku w Głażewie według mnie były pechowe, ponieważ zawsze prawie coś pod koniec wyścigu się wydarzyło, ale i tak są to niezapomniane chwile i bardzo duża nauka. Nie spodziewałem się że, aż taka rywalizacja może mieć tam miejsce.

Ekipa Pit Bike 51 w ostatnim sezonie przyjechała naprawdę mocnym składem…
Kuba:
Właśnie tak. Nasza ekipa z dnia na dzień się cały czas powiększa, jak widać na każdej rundzie w Głażewie jest nas coraz więcej. Na pit bike trafiłem, dzięki mojemu koledze, który wziął mnie na jazdę próbną, żebym spróbował, jak to jest na tych małych motocyklach. W maju kupiłem swojego pierwszego pita i nasz wspaniały trener Jakub Majchrzak od razu namówił mnie na wyjazd do Głażewa i tak znalazłem się już na drugiej rundzie Pit Bike Cup Głażewo.Chyba nie żałujesz, że dałeś się namówić na pit bike?
Kuba:
Nie żałuje ani trochę, że dałem się namówić na pit bike. Dla mnie jest to mega zabawa i miłe spędzenie czasu z naszą rodziną Pitbike51. Nie ma czegoś, co by mi się nie podobało w rywalizacji na tych małych motocyklach, polecam każdemu początkującemu, który chce spróbować swoich sił w zawodach występ w klasie Amator.

Jak w sezonie wyglądają Twoje treningi?
Kuba
: Moje treningi są różne. Co trening nasz trener Jakub skupia się na czymś innym, muszę przyznać, że przykładamy się najbardziej do techniki i szybkości, ale nigdy nie braknie tez treningów wytrzymałościowych i trzymających pozycje na motocyklu.

Cele na następny rok już są?
Kuba:
Cele są, na pewno chciałbym przejść już do wyższej klasy, a potem już tylko do przodu! Z tego miejsca pozdrawiam też cały Klub Pit Bike51.

Dzięki bardzo za rozmowę.
Kuba:
Dzięki również.
 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook