opublikowano 19/12/2017 o godzinie 13:56:07, autor KAMIL ZIMA

Jak zostać zawodnikiem. Opowiada Kamil Zima.

Myślisz o tym, by zacząć przygodę z pit bike? Nie wiesz od czego zacząć i jak wejść w świat profesjonalnego motorsportu? O tym wszystkim opowiada zawodnik pit bike: Kamil Zima. Macie pytania? Zadawajcie je Kamilowi w komentarzach!

 

Koniec wyścigu w Mirosławcu - 4 Miejsce

 

Kiedyś w internecie znalazłem post dotyczący supermoto na pit bike'ach. Było to w Toruniu. Namówiłam tatę i wujka, żebyśmy pojechali. Spodobało nam się i po pewnym czasie zakupiliśmy własnego pita. Po miesiącu aktywnych treningów, okazało się, że są organizowane zawody Cross Country w Mirosławcu. Zająłem na nich 4 miejsce. Po tych zawodach udało mi się uczestniczyć w treningu kończącym sezon 2016 na torze w Sulnówku. Od tego roku czynnie brałem udział w zawodach w Głażewie oraz wszystkich Cross Country. I tak zaczęła się moja przygoda.

Trening kończący sezon na torze w Sulnówku

 

Od miłośnika do zawodnika
Jeżeli ktoś chce zostać zawodnikiem motocrossowym, wystarczy mieć pit bike'a oraz to co najważniejsze w motocrossie: kask, ochraniacze, buty, strój. Formalności to najmniejszy problem. Trzeba zrobić badania lekarskie, dzięki którym będziemy mogli zdać licencję i legalnie uczestniczyć w zawodach. Gdy zrobimy badania, zdajemy licencję. Zdawanie polega na tym, że otrzymujemy pytania, na które musimy poprawnie odpowiedzieć. Gdy wszystko dobrze pójdzie, czeka nas egzamin praktyczny, odbywa się on podczas zawodów. Po tym wszystkim otrzymujemy certyfikat, dzięki któremu wyrabiamy licencje. Licencje można zrobić od 8 roku życia.

Cross Country w Czaplinku  07-08.10.2017


Dlaczego warto być zawodnikiem?
To, że mogę uczestniczyć w zawodach, daje mi dużo frajdy oraz odnalazłem nową pasję. Dzięki pit bike'om poznałem dużo przyjaciół oraz wspólnie z rodziną odkryłem dużo nowym miejsc. Startując w zawodach masz odniesienie do innych zawodników, masz obycie z profesjonalnym wymiarem motorsportu. Procedury startowe, flagi, miejsca, nagrody. Jeździsz legalnie, jesteś ubezpieczony. Budujesz swoją karierę. Z zawodów na zawody, możesz porównywać swoje czasy, osiągnięcia. Co musisz udoskonalić, gdzie możesz pojechać szybciej, a gdzie lepiej wolniej. Bardzo dużo daje staranny trening. Dzięki nim możesz udoskonalać swoje pozycje na motocyklu, które dają większą bezpieczność i można pojechać szybciej. Najważniejszą rzeczą przed każdą jazdą, jest rozgrzewka. Rozgrzewka stanowi jeden z elementów, które przyśpieszają wdrażanie organizmu do pracy fizycznej. Polega ona na poprzedzeniu właściwego wysiłku krótkotrwałą pracą mięśniową, która natężeniem i charakterem jest zbliżona do mającego nastąpić właściwego wysiłku. Po rozgrzewce nasz organizm po prostu pracuje efektywniej. Oprócz tego, rozgrzewka przygotowuje nas do zaplanowanego wysiłku i zapobiega kontuzjom.


Zapraszam na moje kanały:
Fanpage: https://www.facebook.com/Zima295/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCReALbyLJnRzho1Y60uZuUQ


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook