opublikowano 14/07/2018 o godzinie 15:58:11, autor Olga Taraszka

III runda Pucharu Polski Pit Bike SM - Relacja!



To już półmetek zmagań w ramach Pucharu Polski Pit Bike SM. Walka o cenne punkty trwa, a następna odsłona rywalizacji już w sierpniu. Dominatorzy pierwszych dwóch rund po raz kolejny udowodnili, że trzymają gaz w tym sezonie i mogliśmy być świadkami wysokiej klasy ścigania!


„Małe Brno” – tak niektórzy z zawodników określają tor kartingowy w Koszalinie. Wszystko ze względu na jego wyjątkową geometrię, która dodaje smaku każdej rywalizacji. Wśród najmłodszych zawodników, z klasy Stock 90, podczas III rundy najlepsi okazali się być: Wiktor Majchrowski, Kacper Raniszewski i Maksymilian Pawełczak. Niezwykle emocjonująca była, także rywalizacja kobiet. W tym sezonie na linii startu możemy zobaczyć, aż 9 pań! Wśród triumfatorek w Koszalinie znalazły się: Monika Jaworska, Sylwia Dzik oraz Dominika Orlik. -Tor w Koszalinie zrobił na mnie ogromne wrażenie! – przyznaje Dominika Orlik #333. - Zaraz po prostej startowej wjeżdża się na podjazd, gdzie kilka zakrętów pokonuje się bez przymykania gazu. Do tego dochodzą spore różnice w wysokości toru i jego ciekawa nitka. Cieszę się, że za wysoką frekwencją kobiet w klasie pit ladies idzie, także wysoki poziom jazdy. Z zawodów na zawody dziewczyny podnoszą sporo poprzeczkę i aż strach pomyśleć, jakie 333asy będziemy kręcić pod koniec sezonu! – dodaje.



Zmagania w Koszalinie pokazały, także jak niezwykle silne jest obecnie zaplecze młodych zawodników. Podczas wyścigu kategorii Stock 125 i Stock 150 Junior nie zabrakło wielu mijanek i emocjonujących sytuacji na torze. Ostatecznie na podium w kat. Stock 125 znaleźli się bracia Oleg i Milan Pawelec oraz Mateusz Molik, a w kat. Stock 150 Junior Mateusz Hulewicz, Filip Janus i Jakub Bajdalski. -Muszę przyznać, że moi młodsi koledzy z klasy Stock 125 utrzymują bardzo dobre tempo, co stwarza dla mnie wyzwanie i pozwala dobrze się bawić na torze – opowiada Mateusz Hulewicz #58. – Poza tym wszystkie osoby, z którymi do tej pory się zetknąłem podczas Pucharu Polski Pit Bike SM to bardzo fajni i pełni pasji ludzie. Cieszę się, że mam możliwość uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Tor na ostatniej rundzie bardzo mi przypasował. Samo jego ukształtowanie przypomina tor w Brnie, gdzie występują również różnice poziomów - śmiało, więc mogę stwierdzić, że pod tym względem tor w Koszalinie to takie polskie „małe Brno”. Chciałbym też przy okazji podziękować organizatorom wakacyjnej Akademii Pit Bike w Lisewie oraz Markowi Szkopkowi za super treningi i możliwość doskonalenia swoich umiejętności – dodaje.



Ściganie na pełnym gazie, mogliśmy także zobaczyć w wykonaniu zmagań klas Stock 150 Pro i Super Pit.
W pierwszej z nich niezmiennie numerem jeden jest Michał Budziaszek. Zaraz za nim na mecie pojawili się Robert Rydalski i Tomasz Rydalski. Z kolei w klasie SuperPit niezmiennie dominującą pozycję utrzymał Jakub Wróblewski. Pozostałe miejsca na podium zajęli Mateusz Wąsowski oraz Marek Szkopek. -Mimo drugiego stopnia podium, nie jestem w 100% zadowolony z tego weekendu – podsumowuje Mateusz Wąsowski #95. -Moim celem było wygrać te zawody. To mój ulubiony tor, na którym czuję się najlepiej. Niestety upadek w pierwszym wyścigu nie pozwolił mi na zwycięstwo. Jedyny plus, jaki w tym widzę, to fakt przywiezienia cennych punktów do klasyfikacji generalnej. Po upadku i gonitwie zabrakło mi niecałe 2,5 sekundy do jadącego na trzecim miejscu Marka Szkopka. Nie mogę doczekać się już kolejnej rundy. Będę starał się udowodnić, że koszaliński tor znam, jak własną kieszeń i jestem na nim najszybszy! – dodaje. Przypominamy, że czwarta odsłona zmagań w ramach Pucharu Polski Pit Bike SM już 26 sierpnia w Koszalinie!


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook