opublikowano 06/06/2018 o godzinie 15:10:46, autor Hubert Paduch

II runda Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018 już w ten weekend. Ja nie mogę się doczekać, a Ty?

Piękna pogoda, zapełnione listy startowe, emocjonująca atmosfera rywalizacji. Tak można opisać nadchodzące wydarzenie, jakim jest II runda Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018. Będzie miało ono miejsce już 10 czerwca. Przedsmak wyścigów oraz wspaniała atmosferę będzie można poczuć już dzień wcześniej na rodzinnym pikniku. Areną zmagań tak jak odbywało się to na poprzednich zawodach cyklu będzie tor Głażewo.

 

                                  
Obiekt ten wymaga od zawodników dynamicznej jazdy, szybkiego podejmowania decyzji oraz konsekwentnej jazdy, Te czynniki zadecydują o tym kto poczuje słodki smak zwycięstwa lub będzie musiał zadowolić  się klimatem ściągania oraz czasem spędzonym na oglądaniu zmagań pozostałych zawodników. Dodatkowo poziom rywalizacji podniesie  szkolenie z Marcinem Wójcikiem odbywające się tydzień przed zawodami. Podczas szkolenia zawodnicy podszkolą się z podstaw prawidłowej techniki jazdy oraz osoba prowadząca podejmie się próby eliminowania złych nawyków nabytych z początku przygody z jazdą na motocyklu.

                                          
Kto zostanie zwycięzcą?

Odpowiedzi na to pytanie już od czasu pierwszej rundy rywalizacji szukają czołowi zawodnicy.  W  klasie obsadzonej najmłodszymi zawodnikami (Stock 90), co wcale nie oznacza, że najwolniejszymi króluje Michal Valiavsky . Spore szanse na objechanie  zawodnika ma Oskar Rumiński odznaczający się dużą dynamiką jazdy, a także zbierający pochwały od naszego trenera: Maksymilian Pawełczak.
 
Jak dotąd niedościgniony w klasie klasie Stock 125 okazał się Mateusz Affelt. W jego jeździe można  wraz z każdą rundą obserwować znaczny wzrost prędkości. Porywalizować o pierwszą lokatę może również Oliwier Kaźmierski, którego można było często spotkać podczas treningów na motocyklu.
W klasie Srock 150 mx rywalizacja do ostatniego metra toczyła się pomiędzy Cyprianem Bielińskim oraz Hubertem Paduch. O podium mogą rywalizować również Kamil Zima oraz Kacper Błaszak, który trenuje również na duży motocyklu co być może będzie miało wpływ na jego jazdę.

Pit Ladies jest to klasa przewidziana wyłącznie dla dziewczyn.  Jak dotąd najszybsza w rywalizacji była Daria Leba, która z powodzeniem startuje już od początku rozwijania się dyscypliny w Polsce. Walka o pozostałe miejsca będzie występowała między Kingą Brzdęk (o ile wystartuje po kontuzji),  a Aleksandrą Turno.
Na ostatniej rundzie zmagań jedna z osób startujących w klasie zdobyła rekord toru i był nim Oleksandr Valiavsky, jednak ku zdziwieniu wielu osób w ogólnym rozrachunku wygrał Denis Zieliński. Miłym widokiem podczas zmagań była jazda Dariusza Leby ,który odznaczył się bardzo zaciętym stylem jazdy.

 
I tym sposobem doszliśmy do najliczniejszej klasy w rywalizacji, a mianowicie Stock 150 Pro. Na poprzedniej rundzie zwycięzcą okazał się Oleksiy Valiavsky, jednakże jego pozycja jest zagrożona przez Mateusza Lampkowskiego słynącego z żywiołowej jazdy oraz Kacpra Rabikowskiego, zeszłorocznego mistrza głażewskich zawodów, który ostatnio nie mógł podjąć rywalizacji o najwyższy stopień podium przez potężny wypadek, który znacząco obniżył jego tempo jego jazdy.
Jak będzie wyglądać generalka po II rundzie Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018? Motorsport jest przewrotny i wszystko może się wydarzyć, dlatego z zapartym tchem czekam na niedzielne starcie na torze Głażewo. Ta runda wyznaczy nam półmetek tegorocznych zmagań. Zaczyna się więc robić gorąco. Pogoda również ma sprzyjać. Do zobaczenia.
 

Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook