opublikowano 20/09/2019 o godzinie 16:59:54, autor Olga Taraszka

Igor Teske: „Nie mogę się już doczekać Finałowej rundy”Igor Teske #993 to zawodnik, który aktualnie zajmuje drugie miejsce w generalnej klasyfikacji klasy STOCK 90 Pucharu Polski Pit Bike SM. Choć ten sezon jest jego debiutem, to już od samego początku podchodzi on do swoich startów bardzo profesjonalnie. Sprawdzamy co u niego słychać, tuż przed Wielkim Finałem.
Niesamowicie emocjonująca była ta ostatnia runda na Kartodromie.
Igor Teske:
Tak, to prawda. Ostatnia runda na Kartodromie była dużym zaskoczeniem również dla mnie. Nie spodziewałem się, że tak wiele się wydarzy. W pierwszym wyścigu, co mnie bardzo cieszy, ponownie udało mi się trzymać tempo Maksa i ukończyłem wyścig na drugim miejscu. W drugim wyścigu natomiast, mój falstart, a następnie upadek Maksa sprawiły, że wyścig przybrał dla mnie zupełnie nowy wymiar. Aby zająć pierwsze miejsce musiałem dojechać do mety z minimum 10-sekundową przewagą i udało mi się. Oczywiście bardzo się cieszę z zajęcia pierwszego miejsca, jednak mam świadomość, że gdyby Maks się nie wywrócił, pewnie by do tego nie doszło, ponieważ nie udałoby mi się dojechać z 10-sekundową przewagą nad tak dobrym zawodnikiem. Jestem bardzo zadowolony z całego sezonu. Nie marzyłem nawet o tym, że w swoim debiucie uda mi się stanąć na podium.

W generalnej klasyfikacji jesteś w tej chwili drugi, ale patrząc na to, że jako czołówka prezentujecie bardzo wyrównany poziom, na Finale może być naprawdę ciekawie…
Igor:
Tak, już nie mogę doczekać się Finałowej rundy, pomimo że na torze w Starym Kisielinie nie czuję się zbyt pewnie i tor ten nie należy do moich ulubionych. Do tej pory miałem okazję trenować na nim dwa razy.Wakacje już dobiegły końca… Udaje Ci się mimo to łączyć treningi ze szkołą?
Igor:
Tak, udaje mi się łączyć treningi z nauką, choć zdecydowanie wolę to pierwsze (śmiech). Obecnie chodzę do 5. klasy i mam 10 lat. Trenuję 1-2 razy w tygodniu na placach w Poznaniu, Lisewie, Pakości, Kaliszu. Co niedzielę staram się być na moim ulubionym kartingowym torze w Koninie.

Planujesz jeszcze, przed Finałem wpaść na jakiś trening do Starego Ksielina?
Igor:
Przed finałową rundą nie będę miał najprawdopodobniej okazji trenować więcej w Starym Kisielinie. Życzę wszystkim zawodnikom powodzenia i dobrej zabawy. Do zobaczenia!

Dzięki bardzo, do zobaczenia
Igor:
Dziękuję.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook