opublikowano 06/05/2019 o godzinie 19:54:55, autor Olga Taraszka

I runda Pucharu Polski Pit Bike SM za nami!

I runda Pucharu Polski Pit Bike SM 2019 to już historia. Do rywalizacji na koszalińskim torze łącznie przystąpiło 78 zawodników! Były to pierwsze zawody na asfalcie, gdzie zawodnicy w zależności od czasu uzyskanego w kwalifikacjach zostali podzieleni na grupy: Rookie, Pro i Elite.

Nowa formuła Pucharu zakłada podział zawodników na trzy grupy: Rookie, Pro i Elite, a o wszystkim zależy czas uzyskany w kwalifikacjach. Nie dotyczy to jedynie najmłodszej klasy STOCK 90, która podobnie, jak w poprzednim sezonie jedzie swoje wyścigi oddzielnie. Niezmiennie też w klasie STOCK 90 mogą startować zawodnicy od 8. roku życia. W tym sezonie grupę najmłodszych zawodników reprezentowało, aż 13 osób! Zdecydowanym dominatorem był wśród nich Maksymilian Pawełczak. Niezwykle emocjonujący pojedynek mogliśmy zobaczyć o pozostałe miejsca na podium, które ostatecznie wywaliczyli kolejno Igor Teske i Jeremiasz Wojciechowski.

Z kolei wśród nieco starszych zawodników z klasy Stock 125, rywalizację wygrał Kacper Raniszewski, który debiutuje w tym sezonie na większym motocyklu. Zaraz za nim na mecie pojawił się Wiktor Majchrowski i Mateusz Pasiuk. Wśród pit ladies na zdecydowaną uwagę zasługuje czołowa zawodniczka w motocrossie - Joanna Miller, która choć nie miała do tej pory wielu okazji treningu na pit bike, to już o pierwszej rundy prowadzi w stawce kobiet. Mocna w tym sezonie jest, także Aleksandra Kotowska oraz zwyciężczyni toruńskiej rundy rozgrzewkowej Dominika Orlik.

Po raz kolejny niezwykłym objawieniem sezonu jest Milan Pawelec, który okazał się najszybszy w grupie Elite i tym samym jest numerem jeden w klasie Stock 150 Junior. Zaraz za nim w ogólnej klasyfikacji uplasowali się jego brat Oleg Pawelec oraz Mateusz Molik. W klasie Stock 150 rywalizację wygrał Mateusz Hulewicz, kolejne miejsca zajęli Sebastian Stach oraz Jakub Bajdalski. Po zaciętej rywalizacji w klasie Super Pit ostatecznie najwięcej punktów zdobył, pochodzący z Koszalina Mateusz Wąsowski. Drugie miejsce na podium zajęła Monika Jaworska, a trzecie Mariusz Juszczak. Przypominamy, że kolejna runda odbędzie się w Toruniu już 8 czerwca!