opublikowano 21/05/2018 o godzinie 22:54:57, autor Olga Taraszka

I Runda Pucharu Polski Pit Bike SM - relacja + wyniki!
Za nami emocjonujący weekend i inauguracja sezonu Pucharu Polski Pit Bike SM! Poniżej przedstawiamy Wam relacje i wyniki, kto dominował na Kartodromie w Bydgoszczy!


Wielki debiut najmłodszych zawodników
Od tego sezonu oficjalnie wyjechała na tor klasa Stock 90. W ramach niej mogliśmy zobaczyć dzieci od 8 roku życia. Chociaż byli najmłodsi to dostarczyli nam nie mniej emocji! Miejsca na podium zajęli kolejno: Maksymilian Pawełczak, Kacper Raniszewski oraz Iwo Berszteda. Oprócz tego na starcie pojawili się: Antonina Rogalska, Zuzia Lewandowska, Wiktor Majchrowski i Oliwier Kowalski.

Najmocniejsza w historii stawka pit ladies
Podczas I rundy w kategorii pit ladies na starcie, pojawiło się, aż 11 kobiet! Niedościgniona tego dnia okazała się Monika „Katanka” Jaworska. Pozostałe miejsca na podium zajęły reprezentantki MX Otopit: Daria Leba i Martyna Dynasińska. -Choć emocje po sobotnich zawodach już opadły, ja nadal tym żyję – przyznaje Monika Jaworska. - Jestem pod ogromnym wrażeniem, co do poziomu prezentowanego przez wszystkich zawodników, zarówno tych najmłodszych, przez juniorów, a na pit ladies kończąc. Ogromną radość sprawia fakt, że pojawiło się naprawdę sporo zawodników! Razem z Magdą prowadzimy w Krakowie szkołę Katanka, w ramach której staramy się, aby sporty motocyklowe rosły w siłę i miały coraz większy zasięg w Polsce. Również do Bydgoszczy przyjechałyśmy z naszymi podopiecznymi i jesteśmy bardzo dumne z ich wyników! Szczerze gratuluje wszystkim dziewczynom, które wystartowały w I rundzie, gdyż pokazały naprawdę dobrą jazdę! Muszę przyznać, że wszyscy z naszej drużyny złapali bakcyla do ścigania się na pitach i ja również zakochałam się w tym sporcie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną rundę Na pewno zobaczymy się w Toruniu! – dodaje.Szybcy i… młodzi!
Jazdę na najwyższym poziomie pokazali również zawodnicy z klas Stock 125 i Stock 150 Junior. W pierwszej z nich na podium uplasowało się dwóch braci Oleg i Milan Pawelec. Trzecie miejsce tego dnia zajął, debiutujący na pit bike Mateusz Molik. Z kolei w klasie Stock 150 Junior bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Hulewicz z GTŻ Grudziądz. Tuż za nim na mecie stawili się Dominik Ziętara i Jakub Bajdalski. -Chłopaki potrafią jeździć na naprawdę bardzo dobrym poziomie – zapewnia Mateusz Hulewicz. -Szanuję ich, jako swoich przeciwników. Myślę, że będziemy nie tylko ze sobą konkurować na torze, ale i wymieniać się wzajemnymi doświadczeniami. W końcu jedziemy na tym samym wózku! Ścigamy się w kategoriach łączonych i muszę przyznać, że inni zawodnicy są naprawdę szybcy. Podziwiam chłopaków ze Stock 125, chociaż … dziewczyny też wymiatają!

Widowisko o imieniu Stock 150 Pro i Super Pit
W klasie Stock 150 Pro bezapelacyjnym zwycięzcą, okazał się być przedstawiciel Automobilklubu Krakowskiego - Michał Budziaszek. Kolejne miejsca na podium zajęli: Patryk Stankiewicz z Automobilklubu Radomskiego oraz Paweł Staszko (niezrzeszony). Z kolei w klasie Super Pit tryumfatorem został Jakub Wróblewski. Drugie i trzecie miejsce na podium, zajęli Marek Szkopek oraz Mateusz Wąsowski.Poniżej pełna klasyfikacja wyników z I rundy:

Kat. Pit Ladies
1. Monika Jaworska
2. Daria Leba
3. Martyna Dynasińska

4. Sylwia Dzik
5. Dominika Orlik
6. Aleksandra Turno
7. Julianna Warjan
8. Aleksandra Kotowska
9. Magdalena Stankiewicz
10. Gabriela Iciek
11. Oliwia Rosińska

Kat. Super Pit
1. Jakub Wróblewski
2. Marek Szkopek
3. Mateusz Wąsowski

4. Krzysztof Ziętara
5. Marcin Burzyński
6. Jarosław Olejarz
7. Rafał Piwko
8. Bartek Mierzejewski

Kat. Stock 90
1. Maksymilian Pawełczak
2. Kacper Raniszewski
3. Iwo Beszterda

4. Antonina Rogalska
5. Zuzia Lewandowska
6. Wiktor Majchrowski
7. Oliwier Kowalski

Kat. Stock 125
1. Oleg Pawelec

2. Milan Pawelec
3. Mateusz Molik

4. Jakub Rutkowski
5. Tymoteusz Zieliński
6. Filip Turno

Stock 150 Junior
1. Mateusz Hulewicz
2. Dominik Ziętara
3. Jakub Bajdalski

4. Wiktor Stabach
5. Filip Janus

Stock 150 Pro
1. Michał Budziaszek
2. Patryk Stankiewicz
3. Paweł Staszko

4. Sławomir Bławat
5. Maciej Nowicki
6. Tomasz Rydalski
7. Adrian Kartuszyński
8. Dominik Szymański
9. Robert Rydalski
10. Szymon Rosiak
11. Maciej Firmanty
12. Kacper Prusak
13. Wacław Stabach
14. Łukasz Badulski
15. Przemysław Baran
16. Remigiusz Prus
17. Andrzej Prawucki
18. Adrian Adamski
19. Jacek Popko


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook