opublikowano 27/12/2019 o godzinie 11:23:16, autor Olga Taraszka

Hubert Paduch: "Wiele się działo, także poza zawodami"
To był jeden z najbardziej emocjonujących sezonów off-road! Już teraz wiadomo, że w następnym roku szykuje się sporo zmian i tempo zostanie podkręcone jeszcze mocniej. O planach, celach i sportowych wyzwaniach na sezon 2020 rozmawiamy ze zdobywcą drugiego miejsca w klasie STOCK 150 Pit Bike Cup w Głażewie - Hubertem Paduchem #64.Runda w rundę drugie miejsce, ale emocji nie brakowało, w szczególności na Finale...
Hubert Paduch: Miniony sezon był bardzo emocjonujący, choć w przypadku mojej grupy wynik klasyfikacji generalnej nie zmienił się od pierwszej rundy, co nie oznacza, że nie było ciekawie.  
 


Wiele się działo, także poza zawodami, ponieważ mieliśmy regularne treningi na pit bike, pod okiem trenera, a także w moim garażu zagościł duży motocykl i mogłem, dzięki temu zbliżać się do realizacji mojego marzenia o pełnowymiarowym motorsporcie.


A wracając do tematu ostatniej rundy, to wspominam ją zdecydowanie w porządku, choć nie zapowiadała się dla mnie dobrze, gdyż na drugim okrążeniu zapoznawczym spadłem na skoku z pit bike, po czym byłem trochę obolały oraz niesamowicie bolał mnie palec u nogi, przez co ciężko mi było zmieniać biegi, jednak całość ułożyła się po mojej myśli. Pierwszy raz w mojej karierze zająłem pierwsze miejsce w zawodach choć przyznaję, że mogłoby być to trudne do zrobienia, gdyby nie awaria motocykla Cypriana.Cyprian ma charakterystyczną technikę jazdy, myślisz że to ona mu pomaga utrzymać się na prowadzeniu?
Hubert: Myślę że nie mi oceniać technikę jazdy innych, ponieważ od tego są trenerzy, jednakże moim zdaniem technika niesamowicie ułatwia jazdę oraz umożliwia nam płynniejsze i bezpieczniejsze pokonywanie toru. Na sukces składa się całe mnóstwo czynników i nie wszystkie są zależne od nas, chociażby wzrost, który w moim przypadku nie jest sprzymierzeńcem. Za to o kondycja, koordynacja, technika jazdy oraz umiejętność przewidywania zależy tylko od nas.

Zacząłeś już treningi, żeby w przyszłym roku zaatakować pozycję lidera?
Hubert:
Sezon u mnie trwa poniekąd cały rok, choć zimą że względu na krótkie dni oraz niekiedy ujemne temperatury jestem zmuszony ograniczyć trening na motocyklu, za to skupiam się na stronie fizycznej tego sportu, której niestety nie każdy jest świadomy, a jest to poważnym błędem. W okresie zimowym pomijając motocykl trenuje sześć razy w tygodniu. Głównie jest to bieganie, ćwiczenia ogólnorozwojowe i interwałowe, i w najbliższym czasie planuje dołożyć trenażer rowerowy. Jestem teraz niesamowicie zmotywowany, aby nareszcie zająć pierwszą lokatę.Słyszałeś już o tym, ze w przyszłym roku jest szansa, że wjedzie Puchar Polski
Hubert:
Tak, dotarły do mnie takie informacje. Myślę że pomysł jest niesamowicie trafiony i powtórzy on sukces Pucharu Polski SM. Z pewnością będzie można poczuć powiew świeżości w cyklu, a także będzie to okazja to poznania nowych torów, a także wyrównanie szans dla zawodników, którzy dotąd trenowali tylko poza Głażewem. Również podniesie to rangę zawodów, która już i tak jest wysoka.

Jakie stawiasz sobie cele na następny sezon?
Hubert:
Jeśli chodzi o główne cele to należy do nich zajęcie, jak najwyższej pozycji na pit bike i danie z siebie wszystkiego, aby to osiągnąć. Równie ważny jest dla mnie debiut w Mistrzostwach Strefy Polski północnej motocross choć tam nie stawiam sobie na razie konkretnyvh celów, ponieważ ciężko mi póki co ocenić swoje umiejętności na dużym motocyklu. 
 


Pozostałe cele to poprawa kondycji, zdobywanie doświadczenia oraz co najważniejsze dalsze czerpanie ogromnej przyjemności, jaką sprawia mi jazda na pit bike, gdyż nie wyobrażam sobie robić niczego innego.


Także jednym z celów jest znalezienie sponsorów, dzięki czemu będę mógł uprawiać sport na jeszcze wyższym poziomie, niż dotychczas i tym samym zapraszam każdego do polubienia mojej strony na Facebooku. 

Dzięki bardzo i powodzenia na treningach.
Hubert:
Dziękuję również.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook