opublikowano 14/05/2019 o godzinie 11:35:42, autor Olga Taraszka

Frajda połączona z rywalizacją? Przedstawiamy klasę Amator!
Po zeszłorocznym, doskonałym przyjęciu debiutującej klasy Amator, w tym sezonie ponownie wystartowała ona na torze w Głażewie. Tym razem do rywalizacji przystąpiło trzynastu zawodników. Uczestnicy zmagań zgodnie przyznają, że jest to świetny początek motoryzacyjnej przygody.

 -Nie spodziewałem się, że pit bike to taka fajna sprawa, super frajda i świetny trening – opowiada Łukasz Walenczak, zwycięzca w klasie Amator. –Jak najbardziej myślę, że zawitam na kolejnych rundach, ponieważ jest to po prostu super zabawa – dodaje.

Klasa AMATOR to alternatywa dla początkujących zawodników, bez licencji. To również świetna forma sprawdzenia się dla osób, które przed laty jeździły na motocrossie. Żeby wystartować w zawodach wystarczy mieć motocykl marki MRF lub YCF oraz aktualne badania lekarskie.

-Kiedyś uprawiałem trochę motocross, później zakończyłem z tym i minęło od tamtej pory 20 lat – mówi Robert Wilkaniec, zdobywca II miejsca w klasie Amator. -Jeździłem czasem z moimi oglądać zawody i w tamtym roku wpadliśmy do Głażewa zobaczyć, jak to wygląda. Córka od razu się zakochała w pit bikach, więc musiałem go dla niej kupić, a przy okazji sobie, żeby razem spędzać czas. W głowie coś tam zawsze siedziało, więc w tym roku postanowiłem wystartować tak po prostu. Spodobało mi się to bardzo, ponieważ jest to jakaś odskocznia od codzienności, a przy okazji fajnie spędzony czas z dziećmi. Namawiam każdego do spróbowania jazdy na pitach, chociażby z tego powodu, że koszty zabawy są o wiele mniejsze, niż w motocrossie, a adrenalina też jest – dodaje.Start w gronie Amatorów pozwala, przede wszystkim sprawdzić swoje umiejętności oraz na własnej skórze poczuć smak rywalizacji. Pierwszym krokiem do tego, żeby zmierzyć się w klasie Amator jest wypełnienie FORMULARZA

-Pasją do pit bike zaraził nas nasz trener Jakub Majchrzak, a po pierwszych jazdach na wypożyczalni wiedziałem, że to świetna forma zabawy oraz spędzania czasu – przekonuje Dawid Janowicz, zawodnik klasy Amator. -Następnie przyszedł czas żeby kupić swój sprzęt i zacząć treningi. Z czasem grupa zaczęła się powiększać i mieliśmy juz swoją "paczkę". Zapytaliśmy, czy są organizowane zawody i trener opowiedział nam wtedy o zawodach w Głażewie. Jeszcze bardziej zaczęliśmy szlifować formę i tak o to zadebiutowaliśmy w pierwszej rundzie. Organizacja i klimat oceniliśmy na poziom perfekcyjny i na pewno na kolejnych rundach się zjawimy, a w przyszłym roku na pewno pomyślę nad zmianą klasy! – dodaje.

II Runda Pit Bike Cup w Głażewie już 23 czerwca! 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook