opublikowano 05/10/2019 o godzinie 17:39:01, autor Żaneta Lipińska

Czołówka Pucharu Polski przed wielkim starciem na torze Wallrav Race Center

Już jutro na torze zlokalizowanym pod Zieloną Górą do ostatecznej walki sezonu staną zawodnicy sześciu klas. Rywalizacja będzie dodatkowo wzmocniona punktacją, która podczas finału liczona jest razy półtora. To już jutro rozdane zostaną wszystkie karty.

Poznamy zwycięzców w poszczególnych klasach oraz obsadę pozostałych miejsc na podiach. Sezon 2019 to drugi w historii rok, kiedy pit bike stały się pełnoprawną dyscypliną, a do wyścigów wyjechali ośmiolatkowie. Obniżenie wieku startów o cztery lata okazało się kamieniem milowym dyscypliny i dziś obserwujemy fantastyczny rozwój najmłodszych zawodników. Ci mają szansę na bezpośrednią rywalizację z dorosłymi, ponieważ od tego roku wyścigi zostały podzielone ze względu na uzyskiwane w kwalifikacjach czasu. Takie rozwiązanie sprawiło, że zawody stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla publiczności oraz umożliwiły dostęp dla dyscypliny nowym zawodnikom, którzy mogą przechodzić kolejne szczeble zaawansowania. Od najmłodszych Stock 90 przez Rookie, Pro do najszybszych w stawce: Elite, zawodnicy walczą o laury w swoich klasach podzielonych ze względu na wiek i pojemność minimotocykli.

Punkty zbierane przez cały sezon wyłonią zwycięzców w klasach: Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies i Super Pit. W sezonie 2019 zaplanowanych zostało pięć rozgrywek: w Koszalinie, Toruniu, Radomiu, Bydgoszczy i finał w Starym Kisielinie. Z całego sezonu każdy zawodnik odlicza sobie dwa najgorsze wyścigi, a te zdobyte w finale liczone są razy półtora.

 

Liderzy klas
Tuż przed wielkim finałem Pucharu Polski Pit Bike SM sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w tabeli. W Stock 90, czyli w najmłodszej klasie całej stawki dominuje Maksymilian Pawełczak z kompletem 150 punktów.  Młody sportowiec zgarnął już laury w wersji off-road czyli w Pit Bike Cup rozgrywanym na torze w Głażewie i na miniżużlu, do kompletu brakuje mu tylko zwycięstwa w Pucharze Polski Pit Bike SM. Tuż za nim ostra konkurencja: Igor Teske (135 pkt), Jakub Stankiewicz (129pkt), Bartek Derek (112pkt), Jeremiasz Wojciechowski (110pkt). Warta podkreślenia jest łączna liczba zawodników, którzy wystartowali w tym roku w cyklu, a było ich aż dziewiętnastu.

W Stock 125 na prowadzeniu lokalny zawodnik Mateusz Pasiuk (140 pkt), tor zna jak własną kieszeń i prowadzenia nie zamierza łatwo oddać. Za nim Kacper Raniszewski (137pkt) i Wiktor Majchrowski (135pkt). Bardzo mała różnica w punktacji, sprawi że rywalizacja na pewno będzie zacięta i do ostatnich metrów nic nie będzie przesądzone.

Stock 150 Junior. Klasa w której dominuje dwójka braci. Nazwisko Pawelec warto zapamiętać. Milan nie dość, że jedzie z kompletem punktów (150 pkt) i najszybciej w całej stawce Pucharu Polski Pit Bike SM, podczas finału zaprezentuje się na domowym obiekcie. Podobnie nie ustępujący mu wiele brat Oleg (132 pkt). Walka na torze, przyjaźń na paddocku: trzeci w stawce Mateusz Molik (122 pkt).

Kolejna to najliczniejsza stawka: 51 zawodników wystartowało w tym roku w Stock 150. Tylko czy ktoś jest w stanie pokonać jeszcze Mateusz Hulewicz #58 (150 pkt), którego marzeniem jest komplet zwycięstw w tym roku? Zdobył już tytuł mistrza Polski w klasie Supersport300 w wyścigach motocyklowych, więc i tu nie odpuści! Ale Sebastian Stach (132 pkt) dobrze, wie że punkty razy 1,5 mogą jeszcze wiele namieszać, trzeci w stawce Patryk Stankiewicz (114 pkt).

Pit Ladies to klasa, która bardzo ładnie się rozkręca i w tym sezonie na torze mogliśmy podziwiać aż jedenaście Pań. Na prowadzeniu jednak doświadczone zawodniki, co więcej obie związane na co dzień z off-roadem. Pierwsza trójka na dziś to: Joanna Miller #19 (144 pkt), Dominika 333 Orlik (136 pkt), za nimi zaś debiutanta tego sezonu Oliwia Wojcieska (128 pkt).

Na deser ostatnia klasa, która będzie biła się jutro o laury: Super Pit. W starciu gigantów prowadzi kobieta! Trenerka Monika Jaworska (131 pkt) jest na pierwszym miejscu, ale po piętach depcze jej młody zawodnik, również z Krakowa: Michał Budziaszek (124 pkt). Ciekawie wygląda sytuacja na kolejnych pozycjach, bo trzeci zawodnik w stawce Mateusz Wąsowski (115 pkt), ma tylko oczko przewagi nad czwartym w tabeli Mariusz Juszczak (114 pkt).

 

Start piątej, ostatniej rundy sezonu jutro o 13:00. Dwadzieścia minut wcześniej rozpocznie się relacja na żywo, prosto z Wallrav Race Center. Znajdziecie ją pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=g8X8IevVfXM

Dodatkową atrakcją finału będzie udział reprezentacji hiszpańskiej szkoły KSB. W jazach pokazowych zobaczymy Pedro Acoste, zawodnika Moto3 i trenera Francisco Marmol Oliva. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook