opublikowano 04/10/2018 o godzinie 12:03:01, autor Olga Taraszka

Cross Country w Ostródzie już w ten weekend!


Już w ten weekend odbędzie się kolejna odsłona rywalizacji na crossie! Tym razem spotykamy się w Ostródzie! 6 października zaplanowane są tam zawody o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Sprawdźcie się na torze motocrossowym Kajkowo, który słynie zeswoich natualnie ukształtowanych przeszkód!

Puchar Wójta Gminy Ostróda to kolejne zawody w tym sezonie, podczas których nie zabraknie motocykli typu pit bike. Koszt udziału w rywalizacji to 80zł + opłata za ubezpieczenie, w wysokości 25 zł. Zawody odbędą się na torze motocrossowym Kajkowo. Trasa będzie prowadzić, przez całkowicie naturalny teren, bez sztucznych przeszkód. Organizatorzy zapowiadają jednak, że nie zabraknie na niej wielu objazdów i elementów stanowiących nie lada wyzwanie! -Pętla toru poprowadzona jest po dawnych trasach MP ENDURO - opowiada Patryk Mikołajczyk z AMK Drwęca. -Dla Pit bike trasa zostanie skrócona do około 1600 metrów. Pojawi się na niej kilka skoków, reszta to trasa poprowadzona przez lasek z wzniesieniami i naturalnymi przeszkodami - dodaje. Dla małych motocykli przewidziane są dwie klasy: pit bike junior i pit bike. Zasady przydzielenia do poszczególnych klas, zamieszczamy poniżej:

Klasa PIT BIKE Junior 
-wiek: 10-16 lat ZAWODNICY Z LICENCJĄ PZM i ważnymi badaniami lekarskimi w dniu zawodów oraz zawodnicy przystępujący do egzaminu na licencję sportową (koszt 50 zł), z ważnymi badaniami lekarskimi w dniu zawodów oraz opłata za ubezpieczenie 25 zł 
Parametry techniczne motocykla:
- silniki 4T, 2V o pojemności do 150 cm3,
- masa pojazdu do 80 kg, 
- koła: przednie max 14", tylne max 12".

Klasa PIT BIKE
-wiek: od 17 lat ZAWODNICY Z LICENCJĄ PZM i ważnymi badaniami w dniu zawodów oraz od 18 roku życia BEZ LICENCJI i z oświadczeniem o stanie zdrowia.
Parametry techniczne motocykla:
- silniki 4T, o pojemności do 212 cm3, 
- masa pojazdu do 80 kg, 
- koła: przednie max 14", tylne max 12"

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Start zawodów zaplanowany jest na godz. 11. Zapisy na zawody będą prowadzone na miejscu, w dniu imprezy, od godz. 8-10:30.

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook