opublikowano 04/03/2019 o godzinie 15:38:36, autor Olga Taraszka

Cekcyn zaprasza na motocrossowe szaleństwo!

W maju zeszłego roku informowaliśmy, że na torze motocrossowym w Cekcynie odbyły się pierwsze zawody z udziałem pit bike. Sprawdzamy więc, co dzieje się w Cekcynie i jakie wydarzenia szykują się tam w najbliższym sezonie.

-Tor generalnie czynny jest cały rok – zaznacza Karol Rogalski. -Wystarczy wyslać zapytanie, czy też zadzwonić przed przyjazdem . Na tor może wjechać jednorazowo 4-6 motocykli. Z klasy MX to 50,65,85, a jeśli chodzi o pit bike to każda maszyna . W związku z tym ze tor jest położony blisko osiedla kładziemy nacisk na stan techniczny wydechu motorów (głośność), resztę wyjaśnia regulamin. Tor jest miejscem aktywnego wypoczynku i doskonalenia techniki jazdy motorem – dodaje.Tor w Cekcynie doskonale sprawdza się, jako miejsce treningu dla małych motocykli. Wiemy już, że w planach jest zorganizowanie kolejnych zawodów z udziałem pit bike. – Jeśli chodzi o plany, to czekamy na kalendarz MP i stref w motocrossie oraz Pucharu Bud Rem Stal Pit Bike Cup – podkreśła Karol Rogalski. -Wtedy dopasujemy nasze imprezy. Szykujemy się na maj, czerwiec lub sierpień . Bedzie to impreza motocrossowa dla mx50/65/85 i Pit Bike , może też pojawi się pokazowy start klasy MX Open . Rozważamy też jazdy pokazowe, połączone ze zbiórką charytatywną – dodaje.

Motocross w Cekcynie z każdym rokiem robi krok do przodu. Karol Rogalski, przy wsparciu rodziny i znajomych aktywnie dba o to, by promować w regionie pasję do motorsportu. –Na tą chwilę mamy już gotową maszynę startową na sześć stanowisk – opowiada Karol Rogalski. -Tor został powiększony od zeszłego roku , dołożymy jeszcze kilka przeszkód, aby było ciekawiej . Jest to dla nas duże przedsięwzięcie. Poprzednia impreza była przygotowana, przez rodzinę i naszych znajomych . Jest to duże wyzwanie, dlatego musimy wszystko przygotować z dobrym planem . Chcemy, aby Cekcyn dołączył do kalendarza cykli imprez sportu motocyklowego! – dodaje. 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

YouTube

Facebook