opublikowano 09/09/2018 o godzinie 16:13:59, autor Olga Taraszka

Brat i siostra, którzy jadą tym samym torem!

Paulinę i Adriana, możemy zobaczyć podczas tegorocznego Pucharu Polski Pit Bike SM!
Ona ma 15 lat, on 18. Są rodzeństwem, które połączyła pasja do pit bike i motorsportu! Poznajcie ten wyjątkowy duet, który rozkręca się coraz bardziej na najszybszych polskich torach!


 

Choć wydawałoby się, że motoryzacja to, przede wszystkim męski sport, to właśnie Paulina zaraziła swojego brata pasją do pit bike. -Ogólnie motocyklami interesowałem się już dawno, ale moja przygoda z pit bikami zaczęła się od tego, gdy moja siostra po zdanym prawie jazdy na motor, zaczęła szukać szkółki doszkalającej – wspomina Adrian Adamski. -Po pierwszym szkoleniu pokazała mi filmik, jak jeździ i na czym. Pierwsza moja reakcja to ,,nie będę jeździł na takim małym sprzęcie". Wszystko się zmieniło, gdy poszedłem z nią na trening. Stwierdziłem, że jest to super zabawa! – dodaje. Paulina przyznaje, że w momencie, gdy zrobiła prawo jazdy na motor, nie do końca czuła się pewnie na drodze. Postawiła na treningi doszkalające i nie żałuje. Nie spodziewała się, że będzie to pierwszy krok do startu w Pucharze Polski Pit Bike SM. - Kolega mojej mamy jeździ na motocyklu i to dzięki niemu trafiłam na szkółkę "Katanka"- opowiada Paulina Adamska. -Dziewczyny zajmowały się wówczas szkoleniem dorosłych, nie prowadziły jazd dla dzieci i nastolatków. Dopiero, gdy znajomy zapytał o szkolenie dla dzieci „Katanka”, postanowiła rozszerzyć swoją ofertę i tym sposobem od listopada działa szkółka „Katanka Young Team". Wtedy zaczęła się moja przygoda z pit bikami. Pamiętam, jak na pierwszy trening pojechałam sama z mamą i było naprawdę super! – dodaje.Podczas tegorocznego sezonu Pucharu Polski Pit Bike SM, Adriana możemy zobaczyć w klasie Stock 150 Pro, a z kolei Paulina zasila stawkę Pit Ladies. -Na torze razem z siostrą nie jesteśmy dla siebie rywalami – przyznaje Adrian. -Dzięki temu, że jeździmy na tym samym torze, to wymieniamy się doświadczeniami i spostrzeżeniami. Pomagamy sobie i wspieramy się. Mówimy sobie, na co musimy uważać i co robić, aby unikać błędów. Jestem dumny z siostry, że pomimo bycia dziewczyną i to młodszą ode mnie jeździ na motocyklach i daje radę na wyścigach! Super, że odważyła się spróbować motorsportu i dzięki temu teraz możemy trenować razem – dodaje. Również Paulina podkreśla, że obecność brata na zawodach jest bezcenna. Dodaje jednak, że bardzo ważne jest dla nich, także zaangażowanie mamy, która za każdym razem kibicuje im, podczas startów. -Mama jest moim wielkim wsparciem – zaznacza Paulina. -Rozumie moją pasję i robi wszystko, co w jej mocy, abym mogła robić to, co kocham. To ona zawozi nas na szkółkę i na zawody, bardzo jej za to dziękuję! - dodaje. Z Pauliną i Adrianem zobaczymy się już 30 września w Toruniu, podczas finału Pucharu Polski Pit Bike SM!

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook