MUSISZ TO WIEDZIEĆ! 5 faktów o sezonie Pit Bike 2024!

Nowy rok, nowy sezon, nowości na torach. Zdradzamy pierwsze fakty o zawodach Pit Bike. Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike MRF, YCF, Kayo, nadchodzą!

Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądał sezon 2024? Ile zostało zaplanowanych rund, jak będą zorganizowane? Oto co udało się ustalić naszemu portalowi!

1. Można już rezerwować numery startowe na sezon. Nowością w tym sezonie jest rozdzielenie numeracji na off-road i SM. Co to oznacza? Dany numer może funkcjonować u zawodnika na asfalcie, ten sam może przynależeć do zawodnika startującego na off-roadzie.

2. Wiemy ile będzie rund! Po cztery rundy dla Pucharu i Mistrzostw Pit Bike SM oraz po sześć rund dla Pucharu i Mistrzostw Pit Bike Off-Road. Totalną nowością jest organizacja zawodów. Będą one miały charakter łączony dla dwóch cykli. W weekend wyścigowy będzie odbywać się zarówno runda pucharu, jak i mistrzostw. 

3. Jazdy dla dzieci czyli tzw. jazdy pokazowe dla najmłodszych dzieci od szóstego roku życia, bez licencji, pomiaru czasu i rywalizacji, będą odbywać się na wszystkich rundach. W zeszły roku, Puchar Polski Pit Bike SM odbywał się w połączeniu z zawodami supermoto i było to niemożliwe ze względu na harmonogram. W 2024 wszystkie zawody dedykowane są tylko minimotocyklom Pit Bike oraz MiniGP. 

4. Motocykle dopuszczone do zawodów. Tradycyjnie marki, które rywalizują w naszych zawodach i wspierają organizację wydarzeń to MRF, YCF i Kayo. Modele można dobierać w zależności od klasy zawodniczej. W wyścigach na asfalcie dodatkową marką, która może ścigać się w klasie Mini GP jest Ohvale. 

5. Totalną nowością jest także system Inside Polskiego Związku Motorowego https://insidepzm.pl/accounts/login/?next=/home/ od tego sezonu wszystkie formalności związane ze startem zawodów, będą realizowane drogą elektroniczną, m.in. w taki sposób teraz będziemy przedłużać licencje zawodnicze. 

Ciekawe? Dajcie znać czy te informacje były przydatne, a już jutro kolejny news! Przedstawimy Wam propozycje kalendarza zawodów zarówno na asfalcie, jak i off-roadzie!

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.