Młodzi żużlowcy z Ostrovii trenują na Pit Bike’ach

W nadchodzącym sezonie do polskiego systemu szkolenia żużlowców oficjalnie dołączą Pit Bike’i. Pomimo, że rozpoczęcie projektu zaplanowano na sezon 2022, wiele drużyn już od dłuższego czasu korzysta z minimotocykli podczas treningów szkółek. Jednym z takich klubów jest Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Przypominamy, że w połowie sierpnia PGE Ekstraliga żużlowa ogłosiła projekt nowego systemu szkolenia na lata 2022-2025. Piramidę szkoleniową, którą opracowywało pięciu szkoleniowców, podzielono na czery etapy. Początkowym elementem systemu mają być Pit Bike’i. Wprowadzenie minimotocykli ma na celu obniżenie wieku potencjalnych adeptów szkółek.

Pit Bike’i są świetnym przedsionkiem w motorsportowej ścieżce. Ostrovia Ostrów Wielkopolski już kilka lat temu zaczęła treningi szkółki na minimotocyklach. – Szkółka Ostrovii działa z Pit Bike’ami od około 2016 roku. Wtedy zaczęliśmy szkolić młodzież i systematycznie kupować Pit Bike’i. Co roku kupujemy kilka nowych motocykli. Największą zaletą wprowadzenia Pit Bike’ów do systemu szkolenia jest przede wszystkim możliwość obyciem z motocyklem. Pit Bike jest mały i nie osiąga ogromnych prędkości, dzięki czemu idealnie nada się na pierwsze jazdy. – mówi Mariusz Staszewski, trener szkółki Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Ostrowska szkółka prężnie się rozwija. – Obecnie w naszej szkółce mamy 15 adeptów. Dziecko najlepiej zapisać do szkółki żużlowej, kiedy ma około sześciu-siedmiu lat. Wtedy właśnie zaczyna od Pit Bike’ow. – zakończył Staszewski.

Zachęcamy do śledzenia Ostrovii Ostrów Wielkopolski w mediach społecznościowych: LINK

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.