Młode gwiazdy mechaniki motocyklowej znów rozbłysną Poznań Motor Show!

Blisko 12 500 uczniów szkół średnich o profilu technicznym i samochodowym zgłosiło swój udział w 13. edycji Mistrzostw Młodych Mechaników. Bój będą toczyć m.in. o laury w kategorii Młody Mechanik Motocyklowy, w której sprawdzą swoje umiejętności praktycznie także na minimotocyklach Pit Bike.

Mistrzostwa Młodych Mechaników z roku na rok zyskują na popularności wśród młodzieży. To cieszy, bo ideą organizatorów jest łączenie pasji i nowych technologii. Uczniowie nie tylko mają szansę sprawdzić się w teorii i praktyce, ale i zmierzyć się z najlepszymi. Dzięki współpracy z czołowymi producentami części motoryzacyjnych i wyposażenia warsztatowego możemy zapoznać uczniów szkół samochodowych z najnowszymi technologiami. Im więcej umiejętności przyszłych mechaników, tym większe bezpieczeństwo nas wszystkich. Łączymy wiedzę techniczną z kompetencjami rynkowymi– tłumaczy Adrian Dekowski z V8 Team, organizator Mistrzostw Młodych Mechaników.-Co roku uczniów jest więcej i więcej. Rok temu uczestników było nieco ponad 10 tys., teraz – blisko 20% więcej. Tydzień przed półfinałami skończyliśmy naszą Akademię Młodego Mechanika on Tour. Zaczęliśmy w Ryglicach od szkoły i garażu Grzegorza Dudy, a w ciągu tygodnia odwiedziliśmy szkoły od Tarnowa po Rusocin koło Gdańska, Entuzjazm i energia uczniów w czasie touru i teraz, półfinałów, niesie nas aż do Poznania.

Na samym finale podczas Poznań Motor Show udział weźmie 510 uczniów wyłonionych w internetowych półfinałach. Uczniowie rywalizują w dwuosobowych zespołach pod nadzorem nauczyciela. Umiejętność pracy w zespole jest równie cenna, jak wiedza techniczna, a jednocześnie młodym ludziom o wiele łatwiej radzić sobie ze stresem działając razem. -Jako importerzy minimotocykli Pit Bike po raz kolejny włączamy się w organizację finałów Mistrzostw Młodych Mechaników i egzaminujemy na naszych pojazdach w kategorii Młody Mechanik Motocyklowy. Nasze pojazdy w dużej mierze kierowane są do młodzieży, dlatego cieszymy się, że mogą mieć z nimi bezpośredni kontakt. Sama branża motocyklowa również z roku na rok bardzo mocno się rozwija i będzie potrzebowała coraz większej ilości fachowców w tej dziedzinie – podkreśla Łukasz Pawlikowski, MPP Trade, importer marek YCF, MRF, Kayo i PitGang.

Finał Mistrzostw odbędzie się w czasie Poznań Motor Show, w dniach 4-7 kwietnia.

Dwuosobowe drużyny uczniów zmierzą się w następujących kategoriach:Młody Mechanik, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Mechanik Motocyklowy, Elektromobilni, Młody Lakiernik, Młody Detailer (nowa kategoria), Młody Instalator LPG (nowa kategoria) oraz Mechanik Zawodowy.

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.