Mistrzyni Polski Pitbike Off-road zdradza sekrety swojej formy!

Wiktoria Kurkowska – 16-latka z okolic Torunia, zawodniczka Pitbike i pierwsza w historii Mistrzyni Polski Pitbike offroad. Dzisiaj zdradza nam sekrety swojej formy z sezonu 2022 i wiele więcej!

W zeszłym sezonie byłaś niepokonana. Jak czujesz się, z tym że jesteś pierwszą w historii mistrzynią polski Pitbike offroad?

Czuje nadal małe podekscytowanie tą wygraną. Nadal niezmiernie ciesze się z tego tytułu, nie spodziewałam się, że przez półtora roku uda mi się osiągnąć taki wynik.

Na co dzień łączysz szkołę, życie prywatne, treningi a w sezonie jeszcze zawody. Jak ty to robisz? Kiedy znajdujesz na to wszystko czas?

Myślę, że wszystko da się ze sobą pogodzić, treningi zawsze są po szkole, a na naukę również znajduje czas. Zawody na szczęście są w weekendy, lecz w poniedziałki zawsze mogę się wyspać i iść na późniejszą godzinę do szkoły🤪.

Co lubisz w byciu zawodnikiem Pitbike?

Myślę, że najbardziej w byciu zawodnikiem pitbike, lubię tę całą atmosferę, która zawsze panuje na zawodach, wyścigi oraz przede wszystkim znajomości, które zawarłam.

Sporty motocyklowe raczej średnio kojarzą się z kobietami. Przełamujesz stereotypy i pokazujesz, że dziewczyny mają moc. Jaką radę dałabyś radę dziewczynie, która chce zacząć jeździć na Pitbike, ale ma obawy?

Pitbike to super zabawa i myślę, że dla każdego, a nie tylko dla mężczyzn. Nie ma żadnych obaw, ponieważ każda z dziewczyn kiedyś zaczynała.
Dziewczyna, która obawia się motocykla, powinna spróbować i się przekonać, że nie jest to tylko dla mężczyzn oraz chłopaków.

Jak aktualnie szykujesz się do kolejnego sezonu? Siłownia? Treningi na motocyklu? Czy może jeszcze coś innego?

Do kolejnego sezonu przygotowuje się na pewno dokładniej niż poprzedniego. Od zimy chodzę na regularne treningi na siłowni, na pewno, gdy się ociepli i będą tory gotowe do jazdy, będę regularnie trenować na motocyklu.

Skoro osiągnęłaś już tak wiele i posiadasz wszystkie możliwe do zdobycia tytuły, jaki masz cel na następny sezon? Co planujesz? Czym nas zaskoczysz?

Cel na następny sezon jest taki sam jak na poprzedni, czyli zdobyć znów tytuł Mistrzyni Polski. Planuje wystartować w całym cyklu Mistrzostw, które się odbędą oraz w Pucharze Polski, ale nie wiadomo czy będą to wszystkie rundy. Myślę, że w tym sezonie na pewno nie zaskoczę jak w tamtym, ponieważ sama nie spodziewałam się, że tyle osiągnę.

Jak zaczęła się u Ciebie przygoda z Pitbike? Skąd się dowiedziałaś?

U mnie przygoda z pitbike zaczęła się przez mojego brata. Tata kupił mu ycf 50 i jak zaczął jeździć na treningi, towarzyszyłam mu i coraz bardziej mi się to podobało. Moimi pierwszymi zawodami, w których wystartowałam, były zawody w Brodnicy w 2021 roku. Wspominam je bardzo dobrze mimo to, że towarzyszyło mi bardzo dużo stresu. W trakcie zawodów chciałam zrezygnować ze startu, ponieważ uznałam, że się nie nadaje, bo jeżdżę niecałe pół roku. Jednak w drugim wyścigu udało mi się zająć 3 miejsce i było to niesamowite uczucie, pamiętam, że pojawiły się u mnie łzy szczęścia.

Wiktorii dziękujemy i życzymy satysfakcjonujących sukcesów w zbliżającym się sezonie 2023. Zapraszamy na instagram Wiktorii po relacje z jej motocyklowego życia! https://instagram.com/wiktorynka.wk?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Kogo chcielibyście bliżej poznać w następnych artykułach? Dajcie koniecznie znać!

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.