Mistrzowska licencja A: to proste!

Sezon 2023 to rewolucja w licencjach zawodniczych na zawodach pit bike. Dlaczego? Jak, już informowaliśmy do startu w zawodach rangi mistrzostw, nie wystarczy już licencja zawodnicza B. Trzeba posiadać dokument kategorii A. Jak go zdobyć? Kto może wyrobić licencje mistrzowską? Sprawdzamy!

Do zeszłego sezonu wszyscy zawodnicy pit bike – zarówno na asfalcie, jak i w off-roadzie startowali na podstawie licencji B. Skąd zmiany? – Są konieczne wraz z rozwojem dyscypliny- mówi Sylwia Żółtowska, MX Otopit Toruń. – W tym sezonie mistrzostwa będą składały się z trzech rund zarówno na asfalcie, jak i w off-roadzie. (W poprzednich latach jedna runda – red.) Do tego szczebla powinni trafiać zawodnicy z, chociaż minimalnym doświadczeniem. By wymienić licencje z B, na A wystarczy być sklasyfikowanym w dwóch rundach zawodów pitbike. W Pucharach Polski w dalszym ciągu będzie można startować z licencją B. 

To tylko formalność

Wymiana licencji to nic skomplikowanego. Przechodziliście już ten proces podczas składania wniosku na licencję B. Nie jest to nic nowego, warto jednak, by zadbać o dokonanie formalności, tak by dotarła na czas. Zwykle po złożeniu wniosku czekamy na wydanie dokumentu około dwóch tygodniu, bywa jednak, że ten czas się wydłuża. Co trzeba zrobić?

Licencja zawodnicza A
1. Uprawnia do startu w Mistrzostwach Polski Pit Bike – dalej możesz startować również w pucharach pit bike!
2. Dla osób, które są sklasyfikowane w minimum dwóch rundach zawodów pitbike (mistrzostwa, puchar lub mistrzostwa śląska duszanteam)
3. Wniosek i formalności krok po kroku: LICENCJA A

Przypominamy, że na minimotocyklach pitbike pierwszą licencję można uzyskać już po ukończeniu 8 roku życia i zdaniu egzaminu, składającego się z części teoretycznej i praktycznej. Pierwszy etap to szkolenie i egzamin ze znajomości flag i zasad panujących na torze – do którego podchodzicie podczas swoich pierwszych zawodów. Drugi etap to część praktyczna. Jej zaliczenie jest równoznaczne z ukończeniem pierwszych zawodów. Wtedy wystarczy dokonać formalności i stajecie się pełnoprawnym zawodnikiem. Macie liczone punkty w klasyfikacji, możecie walczyć o tytuły, występować o stypendia sportowe, czy pozyskiwać sponsorów. Chcesz zacząć przygodę z zawodami pitbie? Sprawdź, jak to zrobić: PIERWSZE KROKI W ZAWODACH PIT BIKE

Nie startowałeś jeszcze w zawodach pit bike, a chcesz w ty roku rywalizować w Mistrzostwach Polski Pit Bike i zdobyć licencje A?
– W przypadku zawodów off-road musisz wystartować w dwóch rundach pucharowych – przystąpić do licencji B na 1 rundzie w Mrągowie, a następnie być sklasyfikowanym podczas 2 rundy w Głażewie

-W przypadku zawodów asfaltowych – co prawda przed mistrzostwami jest tylko jedna runda pucharu: 20 maja w Bydgoszczy (ewentualny start z zeszłego roku też się liczy), ale możesz też zdać licencje i wystartować w klasie pit bike podczas zawodów duszateam. Powodzenia!

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.