Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road rozpoczęte w dobrym stylu

Klub PitBike51 z Leszna był gospodarzem pierwszej rundy Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road. Najlepsi zawodnicy w kraju rozpoczęli wyścig o mistrzowskie trofea na torze w Mórkowie.

To najważniejszy cykl zawodnicy w naszym kraju. Zawodnicy na minimotocyklach walczą o tytuły mistrzów w trzech rundach, które odbywają się na różnych torach. Debiut tegorocznego ścigania miał miejsce na torze w Mórkowie, niedaleko Leszna. -Gospodarz tego wydarzenia to największy klub pit bike w naszym kraju. Zawodnicy z Leszna są najlepszym przykładem na to, że można pokochać małe dwa kółka i organizować wokół nich całe życie. Są to osoby, które same trenują – często całymi rodzinami, świetnie się bawią i spędzają wspólnie czas, potrafią też perfekcyjnie przygotować tor, infrastrukturę i oprawę na przyjęcie zawodników z całego kraju. Świetna robota i bardzo dobre widowisko sportowe! Dziękujemy – mówi Maciej Merchel, przedstawiciel MPP Trade, importera minimotocykli MRF, Kayo, RXF, YCF.

Wydarzenie poza zawodnikami i ich rodzinami, którzy przyjechali z całego kraju, przyciągnęło również lokalną publiczność. Wydarzenie odwiedził także prezydent Leszna. -To nie tylko promocja Leszna, ale i całego regionu. Świetna inicjatywa, a wysoka frekwencja świadczy o wielkiej popularności tego sportu. Rozmawiałem z rodzicami i zawodnikami, wiem jaki wysiłek wkładają i finansowy i organizacyjny w całe przedsięwzięcie. Wszystko oczywiście dla dzieci i rozwoju ich karier. A młodzi zawodnicy nie kończą swojej drogi na pit bike, często idą do żużla i innych dyscyplin. Ja osobiście bardzo lubię motoryzację i kibicuję tej dyscyplinie, a wsparcie samorządu uważam za oczywiste – podkreśla Łukasz Borowiak, prezydent miasta Leszna.

W sezonie 2023 do startu w cyklu mistrzostw zawodników pit bike uprawnia licencja A, Polskiego Związku Motorowego, a uzyskać mogą ją tylko sportowcy, którzy już startowali w zawodach. Kolejne mistrzostwa na off-roadzie odbędą się już w lipcu. 

Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road
Runda 1, Mórkowo
Ranking zwycięzców w poszczególnych klasach 

Masters
1.Łukasz KRZYWDA
2.Sławomir KRUSZYŃSKI
3. Marcin WIŚNIEWSKI

Bigy
1.Michał BEREŚ
2.Krystian GRABOWSKI
3.Igor WÓJTA

MRF 80 Runner
1.Kacper NYCZ
2.Filip KARPIŃSKI
3.Leon PTAK

Stock 90
1.Tymek ANDRZEJEWSKI
2.Filip KOPACZ
3.Kuba BERCZYK

Pit Ladies
1.Martyna MERCHEL    
2.Anna OLEŚNIEWICZ
3.Zuzanna PRUSAK

Stock 125
1.Michał GUTMAŃSKI
2.Franciszek PRYFER
3.Wojciech PIECHOCIŃSKI

Stok 150 Junior
1.Nikodem ORZECHOWSKI    
2.Marcel MALEPSZY
3.Dawid SMOLNIK

Stock 150

1.Patryk GRABOWSKI
2.Mikołaj KUPAJ
3.Jakub AURAST

Super Pit
1.Mateusz SALETA
2.Marcin JĘDRZEJCZYK
3.Tomasz KUPAJ

Klasyfikacja zespołów sponsorskich
1.Kruszyński MX Academy Team
2.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM
3.Ostra Ekipa Pit Kościan

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.