Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike Off-Road: Mocne ściganie w Dąbrowie Górniczej.

Za nami drugi z sześciu wyścigowych weekendów w ramach Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, KAYO. Na tor MXDG w Dąbrowie Górniczej zjechali najlepsi zawodnicy w kraju.

Dwa ogólnopolskie cykle zawodów pit bike w jeden weekend, to gwarancja wielkich emocji. Tak było również w Dąbrowie Górniczej, zapamiętanej przez zawodników dyscypliny pit bike, jako miejsce kapryśne pogodowo. -To prawda. Do tej pory Dąbrowa Górnicza nie miała szczęścia co do pogody, a kiedy popada nasz tor staje się śliski i naprawdę techniczny. Tym razem, majowa runda i więcej szczęścia co do warunków. Cieszymy się, że wszystko odbyło się na najwyższym poziomie, po raz pierwszy gościliśmy nie tylko puchar, ale także cykl mistrzostw, co było dla nas dodatkowym wyróżnieniem. Poziom rywalizacji był naprawdę wysoki, a koleje wyścigi trzymające w napięciu. Chciałem podziękować całej ekipie Akademii Pit Bike z Jaworzna za zaangażowanie w organizację zawodów,  a obsłudze toru za jego przygotowanie, świetna robota! – podkreśla lokalny organizator, Jarosław Mucha, Akademia Pit Bike.

Tor MXDG Dąbrowa Górnicza został na nowo zaprojektowany w zeszłym roku, przez czołowego zawodnika motocrossu, a dziś trenera Tomasza Wysockiego. Przez zawodników uważany jest za obiekt wymagający. -Tor w Dąbrowie Górniczej to obiekt techniczny, weryfikujący umiejętności zawodników startujących na minimotocyklach YCF, MRF, KAYO. Do  tego testu stanęli najlepsi zawodnicy w kraju i nie można zaprzeczyć, że jest to bardzo mocna stawka. Widać godziny treningów wyjeżdżonych pod okiem najlepszej kadry w naszym kraju, widać progres i zacięcie w rywalizacji. Było to piękne ściganie, bez żadnych niesportowych epizodów, bez większych wypadków, czysta sportowa konkurencja. Przed zawodnikami jeszcze cztery spotkania na torach off-road: w Gdańsku, Głażewie, Wierzchucinie Królewskim i Kiełczewie, więc jest o co walczyć i jak to w sporcie, jeszcze wszystko jest możliwe – podkreśla Maciej Merchel, MPP Trade, importer minimotocykli YCF, MRF, KAYO.

Kolejne zawody off-road odbędą się 22 i 23 czerwca na torze motocrossowym w Gdańsku. Kto może wystartować? Każdy fan jazdy terenowej- wystarczy posiadać minimotocykl: YCF, MRF, Kayo. Więcej o tym, jak wystartować w cyklach zawodniczych i przygotować się do zdania egzaminu na licencję, można znaleźć na stronie organizatora zawodów: https://zawodypitbike.pl/jak-zaczac/

Zwycięzcy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, KAYO
Runda II, 18 maja 2024, MXDG Dąbrowa Górnicza

Stock 90

1. Kuba BERCZYK

2. Igor KRÓL

3. Jakub PASIKOWSKI

MRF Runner 80

1. Kamil MACIEJEWSKI

2. Matej HUBA

3. Milan DUTKA

Pit Ladies

1. Julia MAŚLIŃSKA

2. Lena MISTELA

3. Julia JABŁONOWSKA

Stock 125

1. Aleksander JOŃCA

2. Jakub URBAN

3. Ignacy KNOP

Stock 150

1. Oliwier STRUŻYNA

2. Mikołaj BARCZYŃSKI

3. Maciej CIMOCH

Super Pit 

1. Antoni BĄK

2. Mateusz SALETA

3. Marcel MALEPSZY

Masters

1. Dariusz MAŚLIŃSKI

2. Leszek ZEMLER

3. Jacek MALEPSZY


Bigy

1. Łukasz KRZYWDA

2. Artur NEJDORA

3. Michał BOBA


Klasyfikacja zespołów sponsorskich


1.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM

2.Kruszyński MX Academy Team

3.Ostra Ekipa Pit Kościan

Zwycięzcy Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, KAYO
Runda II, 19 maja 2024, MXDG Dąbrowa Górnicza

MRF Runner 80

1. Wojciech FENGLER

2. Leon WALTER

3. Kacper BROJEK

Stock 90

1. Filip KARPIŃSKI

2. Kuba BERCZYK

3. Igor KRÓL

Pit Ladies

1. Julia JABŁONOWSKA

2. Julia WRÓBLEWSKA

3. Oliwia BARCZYŃSKA

Stock 125

1. Michał GUTMAŃSKI

2. Wojciech PIECHOCIŃSKI

3. Maciej CIMOCH

Stock 150

1. Mikołaj BARCZYŃSKI

2. Patryk BARCZYŃSKI

3. Dawid SMOLNIK

Super Pit

1. Nikodem ORZECHOWSKI

2. Antoni BĄK

3. Marcel MALEPSZY

Masters

1.Sławomir KRUSZYŃSKI

2. Łukasz KRZYWDA

3. Leszek ZEMLER

Bigy
1. Szymon SCHODOWSKI

2. Tomasz DUTKA

3. Antoni JANKOWSKI

Klasyfikacja zespołów sponsorskich

1.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM

2.Kruszyński MX Academy Team

3.Ostra Ekipa Pit Kościan

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.