Martyna Merchel: “W tym sezonie stawiam na jazdę for fun!”

Już w najbliższy weekend wystartuje sezon off-roadowy! Puchar Polski Pit Bike zainauguruje 27 czerwca na torze w Brodnicy. W zawodach pojedzie Martyna Merchel #37, która w minionym roku uplasowała się na trzeciej pozycji w klasyfikacji sezonu w kategorii Pit Ladies.

Zacznijmy od pytania o zeszły sezon. Jak go wspominasz?
– Sezon 2020 wspominam dobrze. Pomimo, że odbyły się tylko dwie rundy Pucharu Polski i cały rok trzymał nas w niepewności, czy zawody się odbędą, czy nie. Był to dla mnie wtedy pierwszy poważniejszy sezon i traktowałam go jako sprawdzian na jakim poziomie jestem, co trzeba jeszcze poprawić i dopracować. Generalnie w klasyfikacji sezonu dojechałam jako trzecia.

Perfekt Smile Puchar Polski Pit Bike już w najbliższy weekend! Na jakim etapie przygotowań jesteś?
–  Tak dokładnie, za parę dni odbędzie się pierwsza runda Pucharu Polski Pit Bike. Jeżeli chodzi o moje przygotowania, to podchodzę do nich bardzo na spokojnie i na luzie. Nie ma co się spinać, co będzie to będzie. W tym sezonie stawiam bardziej na jazdę for fun! 

W Brodnicy zawody odbędą się po raz pierwszy. Trenowałaś na tym torze? Lubisz na nim jeździć?
– Tak, miałam już okazję trenować na tym torze. Obiekt jest bardzo ciekawy, nitka toru szybka, kręta, mi osobiście jeździło się tam dobrze, ale nie najlepiej.

W jakiej klasie będziesz startować?
– Oczywiście pojadę w klasie Pit Ladies!

Na czym będziesz jechać, pojawiły się jakieś zmiany względem zeszłego sezonu?
Jeżeli chodzi o sprzęt, to niezawodny Pit Bike MRF 140 RC-Z cały czas jest ze mną, tylko zmiana na nowy świeży motocykl oraz okleinę.

Jaki masz cel na sezon 2021?
– Moim celem na ten sezon jest dobra zabawa, nie poddawanie się i jazda jak najlepiej się da!

Dziękuję za rozmowę!
– Również dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na torze!

Puchar Polski Pit Bike Off-Road – Runda 1 – Brodnica – 27 czerwca
Transmisja: https://youtu.be/k8ixPHQxer4
Zapisy: https://otopit.pl/puchar-offroad/
Wydarzenie: https://fb.me/e/1fjXF3frf

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.