Maks Pawełczak został Super Championem i Ulubieńcem Publiczności 2018 roku!

Maksymilian Pawełczak to bezapelacyjny bohater sezonu 2018! Pomimo tego, że miniony rok był jego debiutem na pit bike, to zaprezentował się od bardzo mocnej strony. Ze startu na start, śledziliśmy progres tego młodego zawodnika, który pomimo tego, że ma zaledwie 9 lat udowodnił wysoką klasę zawodniczą!

Maks w tym sezonie, zarówno wśród wielu kibiców, jak i zawodników wzbudziłeś ogromny podziw. Jak tym sam podsumowałbyś ten sezon?
– Ten sezon był dla mnie bardzo udany i jestem z niego niezmiernie zadowolony. Dziękuję wszystkim, którzy kibicowali mi, wspierali i towarzyszyli podczas zawodów. Na pewno w następnym roku będę starał się dalej rozwijać, by osiągać coraz lepsze wyniki.

Przypomnij, od czego zaczęła się Twoja przygoda z pit bike?
-Moja przygoda z pit bike, zaczęła się w Głażewie w 2016 roku na pikniku. Od tego czasu starałem się jeździć w różnych kategoriach, ponieważ każdy kontakt z motorem daje mi nowe doświadczenia i przeżycia. Zarówno ściganie w terenie, jak i na asfalcie to dla mnie duża adrenalina i sprawdzian, czy dobrze przepracowałem treningi. Cieszę się, że od tego sezonu powstała nowa klasa zawodnicza, Stock 90, dzięki której mogłem znacznie zwiększyć swoje umiejętności. 

Podczas Wielkiej Gali Pit Bike otrzymałeś tytuł Super Championa i Ulubieńca Publiczności, spodziewałeś się takich wyróżnień?
-Dziękuję niezmiernie wszystkim za wsparcie. Trening czyni mistrza i cieszę się, że moja praca została doceniona. W następnym sezonie postaram się dalej intensywnie walczyć na torze, na pewno nie zabraknie wielu emocji.

Maksymilian Pawełczak
ur. 21.09.2009 
Miejsce treningów: Tor Głażewo, YCF ARENA, BTŻ Polonia Bydgoszcz, Lisewo
Sezon 2018: Puchar Polski Pit Bike SM, cykl Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.