Laura Mucha: ,,Były to moje pierwsze zawody w Pucharze Polski”

Za nami dwie rundy Pucharu Polski Pit Bike off – road. Pierwsza z nich miała miejsce 27 czerwca w Brodnicy. Udział w niej wzięła startująca w klasie Pit Ladies Laura Mucha, która tego dnia zdobyła licencję zawodniczą. Laura wystartuje w Dąbrowie Górniczej 15 sierpnia. Sprawdźmy jak przygotowuje się do trzeciej rundy.

Zawody w Brodnicy to Twój debiut w Pucharze Polski, jesteś z nich zadowolona?
– Powiedzmy, że jestem zadowolona. Uważam, że zawsze mogło być lepiej, mimo to nie mam sobie nic do zarzucenia, ponieważ były to moje pierwsze zawody w Pucharze Polski off – road. Plan był taki, aby je ukończyć i zdać licencję, cel został osiągnięty.

Udało Ci się tam zdobyć licencję zawodniczą. Nie martwiłaś się, że coś pójdzie nie tak?
– Martwiłam się, najbardziej stresował mnie egzamin teoretyczny, ale okazało się że był całkiem prosty i dałam radę. Jestem z siebie dumna i bardzo się cieszę, że mimo zmartwień stres mnie nie sparaliżował i wszystko poszło po mojej myśli.

Jak możesz podsumować start w Brodnicy?
– Moje rywalki są bardzo szybkie, myślę, że te zawody pokazały mi nad czym muszę jeszcze popracować, aby lepiej wypaść w kolejnych rundach. 

Zamierzasz startować 15 sierpnia w  Dąbrowie Górniczej. Jak przygotowania, dużo trenujesz?
– Tak, mam zamiar wziąć udział w tych zawodach. Staram się jak najwięcej trenować i mam nadzieje,  że moje starania przyniosą zamierzone efekty. 

Zajęcie jakiego miejsca sprawiłoby, że poczułabyś dumę?
– Największą satysfakcję sprawiło by mi miejsce na podium. Patrząc jednak na wysoki poziom zawodniczek oraz ich frekwencję w poprzednich rundach stwierdzam, że znalezienie się w środku stawki też będzie dla mnie zadowalające.


Twój cel na resztę sezonu?
– Chciałabym bardziej skupić się na poprawieniu techniki, większa ilość treningów również by się przydała. Moim głównym celem jest osiąganie jak najlepszych wyników.

Kto jest Twoim autorytetem sportowym?
– Bez wahania mogę stwierdzić, że jest nim mój trener Tomasz Wysocki, który w Polsce nie ma sobie równych.     

Puchar Polski Pit Bike Off-Road Runda 3 – Dąbrowa Górnicza  – 15 sierpnia
Wydarzenie: https://fb.me/e/1I1UaKN5g

Weronika Winiarska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.