Julia Halik: Motocykle to coś więcej, niż jazda

Na drogę motorświata wprowadził ją tata. Ma zaledwie 16 lat i już teraz szczerze przyznaje, że motocykle to ważna część jej życia. Mowa o zawodniczce Pucharu Polski Pit Bike SM – Julii Halik.

-Jednoślady towarzyszyły mi od najmłodszych lat, ale moja przygoda z nimi zaczęła się dość niedawno – opowiada Julia. -W 2014 roku dostałam od rodziców pierwszą maszynę, była nią motorynka pony M-2, w kolorze czerwonym. Cztery lata później zdałam prawo jazdy kategorii AM. Zaczęłam dużo jeździć i podobało mi się to coraz bardziej – dodaje. Tego samego roku, w październiku Julia po raz pierwszy spróbowała swoich sił na pit bike, podczas treningu drużyny Katanka Young Team. -Jestem bardzo wdzięczna trenerkom, że pokazały mi świat mini-motocykli – podkreśla Julia. -Pod koniec roku spotkała mnie niespodzianka, dostałam od rodziców swojego pierwszego Pit bike. Całą zimę spędziłam na torze SKW Racing Park i podjęłam decyzje o wystartowaniu w Pucharze Polski Pit Bike – dodaje. Julia zrealizowała to postanowienie i została najmłodszą zawodniczką, w klasie pit ladies. -Kwiecień 2019 był spełnieniem moich marzeń, zdobyłam licencję zawodnika i mogłam wziąć udział w moim pierwszym wyścigu – wspomina Julia. –To było wspaniale uczucie. Wtedy właśnie zdałam sobie sprawę , że motocykle to coś więcej niż przyjemność z jazdy – to pasja – dodaje.

Szybko okazało się, że na torze Julia czuje się jak ryba w wodzie, dlatego kolejnym etapem były systematyczne treningi, pod okiem taty. -Każda kolejna runda to było nowe wyzwanie i krok do przodu – podkreśla Julia. -Każdy mój sukces odnoszony na kolejnych rundach to zasługa taty, ponieważ poświęcił mi wiele czasu i nerwów oraz dzielił się własną wiedzą i doświadczeniem. Tata zaraził mnie nie tylko pasją do motocykli, ale także mechaniki, więc bardzo często spędzaliśmy czas w garażu i mogłam pod jego czujnym okiem sama przygotować motocykl do zawodów – dodaje.Podczas Pucharowych zmagań Julii towarzyszyła, także mama, dlatego wkrótce powstała drużyna HALIKTEAM. -Poza rodzicami najlepszymi i najwierniejszymi kibicami są dziadkowie, którzy nie mogą być obecni na każdej rundzie, ale mimo to kibicują mi sprzed komputera -przyznaje Julia. -W 2019 roku postanowiłam również wystartować w Plebiscycie na sportowca małopolski. Odnosiłam sukces, ponieważ zajęłam 1 miejsce w kategorii dziewcząt w moim powiecie, gdzie reprezentowałam wyścigi motocyklowe – dodaje. Do sezonu 2020 młoda zawodniczka przygotowuje się z drużyną Friends Racing Team. -Razem weźmiemy udział w tegorocznym Pucharze Polski Pitbike – mówi Julia. -Trenujemy cały rok, pod okiem różnych trenerów. Przede mną jeszcze wiele pracy i wyzwań, przed pierwszą rundą. Poza treningami na mini-motocyklu szykuje się na zdanie prawa jazdy kategorii A1. Moim marzeniem jest spróbować swoich sił na większych motocyklach takich, jak Yamaha R3 – dodaje.

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.