Julia Behrendt: Dojechać do mety na jak najlepszym miejscu

W sezonie 2020 zadebiutowała na torze w Głażewie podczas Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego. Swoje pierwsze zawody może zdecydowanie zaliczyć do udanych, bo zakończyła je na 4 pozycji. Julia Behrendt #401 przed pierwszą rundą Pucharu Polski Off-Road opowiedziała nam między innymi o tym, jak wyglądał jej okres przygotowawczy. Cykl Pucharu Polski rusza już w niedzielę, 28 marca.

Zacznę od pytania o miniony sezon. Jak go wspominasz?
Zeszły sezon był w ogóle moim pierwszym jeśli chodzi o jazdę. Uczyłam się wtedy na treningach z Karolem Kruszyńskim zupełnych podstaw, stopniowo nabywając coraz więcej umiejętności. W październiku startowałam w swoich pierwszych zawodach. Pomimo dosyć wymagających warunków, w swojej klasie dojechałam jako 4 i na tamten moment byłam z tego wyniku bardzo zadowolona. Sezon 2020 wspominam dobrze, bo wiele mnie nauczył.

Pierwsza runda Pucharu Polski już w niedzielę. Na jakim etapie przygotowań jesteś?
Do zawodów został mi tylko jeden trening i parę małych zmian w motocyklu. Jazdę trenowałam ile mogłam, jedyne co zostało to poprawa kondycji, więc będę starać się jak najlepiej wykorzystać czas w tym sezonie.

Jak wyglądały Twoje treningi przed sezonem?
Jak długo się dało, jeździłam na otwarte tory, ale kiedy pogoda już nie pozwalała, trenowałam na PUK Arenie również pod okiem Karola Kruszyńskiego. Przez zimę nie miałam żadnej przerwy od jazdy, więc myślę, że nie jest źle.

W jakiej klasie będziesz startować?
Na ten sezon zostaje w Pit Ladies.

Jeżeli chodzi o sprzęt – na czym będziesz jechać, pojawiły się jakieś zmiany względem zeszłego sezonu?
Tak, we wrześniu zmieniłam swój motocykl z MRF 120rc na YCF 150 pilot.

 Jaki masz cel na zawody w Głażewie?
Cel jest taki, jak w każdym innym wyścigu – dojechać do mety na jak najlepszym miejscu. Oprócz tego chciałabym po prostu skończyć wyścig w miarę bezpiecznie, bez żadnych kontuzji, a co najważniejsze, dobrze się bawić.

Dziękuje za rozmowę!
Również dziękuję!

Puchar Polski Pit Bike Off-Road – Runda 1 – Głażewo
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/825355774686993
Transmisja: https://www.youtube.com/watch?v=D9Scxomks3Q
Zapisy: https://otopit.pl/puchar-offroad/

Rozmawiała: Julia Lewandowska
Zdjęcia: Daniel Ostrowski

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.