Jonasz Żyta: “Tor w Brodnicy jest bardzo techniczny”

Inauguracja sezonu Pucharu Polski Pit Bike Off-Road już w nadchodzący weekend! Pierwsza runda cyklu odbędzie się 27 czerwca na torze w Brodnicy. Wystartuje w niej Jonasz Żyta #227, który w ubiegłym roku zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Stock 90. W krótkiej rozmowie opowiedział nam między innymi o przygotowaniach do niedzielnych zawodów.

Zacznę od pytania o sezon 2020. Co możesz o nim powiedzieć?
– Miniony sezon to było jedno wielkie oczekiwanie, czy zawody dojdą do skutku. Jak już miały się odbyć, to aura psuła nam plany. Niestety w Głażewie ze względu na stan toru i bezpieczeństwo dla naszej klasy Stock 90 nie wystartowaliśmy. Całe szczęście rzutem na taśmę odbyły się zawody w Mórkowie i po zaciętym pojedynku z Jankiem Krzywdą zdobyłem 3 miejsce i tak zakończyłem sezon w końcowej klasyfikacji.

W najbliższy weekend startuje Puchar Polski Pit Bike Off-Road. Jak idą ci przygotowania do zawodów?
–  Praktycznie jestem przygotowany do sezonu i teraz pozostało wykorzystać wiedzę przekazaną przez trenerów w walce na torze. 

Jeździłeś już kiedyś w Brodnicy? Co sądzisz o tym torze?
– Tor w Brodnicy znam może nie tak dobrze, jak tor w Głażewie, ale jest drugi w kolejności. W Brodnicy trenowałem w zeszłym sezonie, a w tym odjechałem kilka treningów z trenerami: Karolem Kruszyńskim, Pawłem Wizgierem i Marcinem Wójcikiem. Bardzo lubię ten tor, może nie należy do najszybszych ale jest bardzo techniczny.

Jak wyglądały twoje treningi przed sezonem?
– Przed sezonem trenowałem na hali w Lipnie z Karolem Kruszyńskim i Pawłem Wizgierem. Potem od wiosny jeździłem na torach w Głażewie, Brodnicy i Wierzchucinie Królewskim.

W jakiej klasie będziesz startować?
– W tym roku jeszcze będę jeździł w klasie Stock 90.

Na jakim motocyklu pojedziesz w Pucharze Polski Pit Bike?
– W tym sezonie zmieniłem motocykl z MRF80 na YCF88.

Jaki masz cel na sezon 2021?
– Celem jest odjechać wszystkie rundy najlepiej, jak potrafię i bez kontuzji. Co do miejsca, to każdy marzy o tym najwyższym, ale w tym sezonie jest kilku świetnych chłopaków i zobaczymy, jak to się wszystko potoczy . Zapowiada się niezła walka i gwarantuję, że na torze w klasie Stock 90 będzie ogień!

Dziękuję za rozmowę!
– Dziękuję.


Puchar Polski Pit Bike Off-Road – Runda 1 – Brodnica – 27 czerwca
Transmisja: https://youtu.be/k8ixPHQxer4
Zapisy: https://otopit.pl/puchar-offroad/
Wydarzenie: https://fb.me/e/1fjXF3frf

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.