Jakub Waszak: “Stary Kisielin jest dla mnie wymagającym torem”

Puchar Polski Pit Bike SM rusza już w najbliższy weekend. W Starym Kisielinie wystartuje między innymi Jakub Waszak #888, który w zeszłym roku na torze Wallrav Race Center zajął trzecie miejsce. Opowiedział nam o minionym sezonie, przygotowaniach do nadchodzących zawodów oraz celach na 2021. 

Zanim przejdę do pytań o nadchodzący sezon, zapytam jeszcze, jak możesz podsumować swoje starty w 2020?
– Zeszły sezon to kolejny krok w przód. Dobry wynik na Mistrzostwach Polski i utrzymywanie się w czołówce Pucharu Polski to na pewno optymistyczne rezultaty.

Rywalizacja Pucharu Polski Pit Bike SM rozpocznie się już 6 czerwca w Starym Kisielinie. Na jakim etapie przygotowań jesteś?
– Wydaje mi się, że jestem już na końcówce przygotowań, ale dopiero pierwszy wyścig to zweryfikuje. Pozostało kilka dni do wyjazdu na rundę, motocykl przygotowany na 100% a ja sam jestem głodny rywalizacji.

W zeszłym roku w Starym Kisielinie zająłeś trzecie miejsce. Jak Ci się tam jechało? 
– Stary Kisielin jest dla mnie wymagającym torem, w ubiegłym sezonie musiałem stoczyć tam niemałą walkę. W tym roku wiem, że będzie podobnie i wycisnę z siebie i motocykla wszystko, co możliwe, by być ponownie w czołówce.

Jak wyglądały twoje treningi w okresie zimowym?
– W sezonie zimowym głównie skupiłem się na fizycznym przygotowaniu. Trochę mało jeździłem na dwóch kołach, ale myśle i mam nadzieje, że tego się nie zapomina.

W jakiej klasie będziesz startować?
– W tym sezonie bez zmian, zostaje w klasie stock 150.

Jeżeli chodzi o sprzęt – na czym będziesz jechać, pojawiły się jakieś zmiany?
– Tak, jak w poprzednich sezonach wybieram YCF 150SM. Jak co roku, pojawi się na moim motocyklu nowe malowanie, a oprócz tego kilka zmian technicznych, dzięki którym mam nadzieję, pojadę jeszcze szybciej. 

Jaki masz cel na sezon 2021?
– Jak najmniej błędów i trafiać jak najszybciej na metę!

Dziękuję za rozmowę!
– Również dziękuję.

Puchar Polski Pit Bike SM – Runda 1 – Stary Kisielin – 5–6 czerwca
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/156634772941418
Transmisja: https://www.youtube.com/watch?v=bbVrwnNM3UY
Zapisy: https://otopit.pl/puchar-polski-pit-bike-sm/

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.