Jakub Jastrzębski: „Stawka jest bardzo wyrównana”

Powoli można już rozpocząć odliczanie do II Rundy Pit Bike Cup w Głażewie. Do zawodów pozostał jeszcze ponad miesiąc, ale to kluczowy czas, żeby przygotować jak najlepszą formę. O swoich treningach, stawce zawodniczej i tegorocznych wyścigach, opowiada Jakub Jastrzębski.

My tu pitu, pitu, a do II Rundy Pit Bike Cup pozostało już coraz mniej czasu…
Jakub Jastrzębski: Do następnej rundy odliczam z niecierpliwością. Swój wolny czas staram się poświęcić na treningi na motocyklu i przygotowania siłowe, typu kolarstwo, bieganie i pływanie. Głównie staram się poprawić swoją technikę jazdy i pozycję na motocyklu, aby jeździć coraz lepiej.

Na ostatniej rundzie zająłeś najbardziej nielubiane miejsce, otarłeś się o podium, jesteś zadowolony ze swoich wyścigów?
Jakub:
 Miejsce 4. niby pechowe, ale jestem bardzo zadowolony z moich startów. Widzę progres w swojej jeździe i czuję, że jestem w stanie rywalizować o podium.

Pierwsza trójka jest bardzo mocna, Łukasz Majkowski prezentuje w tym sezonie świetną formę…
Jakub: 
Stawka jest bardzo wyrównana, co widać po czasach, które w czołówce różnią się tylko o setne sekundy. Wszyscy reprezentują sobą naprawdę bardzo dobre tempo, przez co na torze nigdy nie brakuje walki do końca. Cieszę się, że jestem w stanie z nimi rywalizować i jesteśmy na podobnym poziomie. Dostarcza to, zarówno nam, jak i widzom ogrom emocji podczas wyścigów.

To już Twój kolejny sezon rywalizacji na torze w Głażewie. Co mają w sobie te zawody, że chce się na nie wracać?
Jakub: Jest to mój drugi sezon na torze. Co sprawia, że chętnie na niego wracam? Na pewno rodzinna atmosfera między dużym gronem osób. Sportowa rywalizacja i walka fair play. Tor przygotowany i dostosowany specjalnie dla pitbików sprawia, że można świetnie się na nim bawić i przede wszystkim ścigać!

Dzięki bardzo za rozmowę.
Jakub: 
Dziękuję.

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.