Jak spędzić okres przygotowawczy? Off-Roadowcy o swoich treningach

Ostatnio pisaliśmy o przygotowaniach zawodników Pucharu oraz Mistrzostw Polski Pit Bike SM. Tym razem pora na off-roadowców! O swoich przedsezonowych treningach opowiedzieli nam Olaf Kędzia, Nikola Wend, Bartosz Lamparski, Martyna Merchel oraz Mikołaj Hubner.

Olaf Kędzia #109:

Po krótkiej przerwie po sezonie, póki pozwalała pogoda, jeździliśmy na otwartych torach, głównie w Brodnicy. Ten etap przejechałem jeszcze na moim MRF 80 Runnerze. Od listopada trenuję na krytym torze w Lipnie pod okiem Karola Kruszyńskiego, Pawła Wizgiera, Eliasza Davidsona i Marcina Wójcika. Jest to też okazja, żeby spotkać się ze znajomymi z klubów z całej Polski. W przerwie zimowej korzystamy także z basenu i siłowni. Tegoroczne przygotowania są dla mnie o tyle wymagające, że przesiadam się na YCF 125 i ciężko pracuję nad tym, żeby dogadać się z nowym motocyklem.

Martyna Merchel 37:

Od nowego roku zaczęłam przygotowywać się fizycznie do sezonu. Skupiam się na kondycji i wzmocnieniu całego ciała. Przygotowuje się również psychicznie, aby podczas wyścigów uniknąć stresu i rozkojarzenia. Przez okres  zimowy, kiedy na dworzu temperatury są na minusie nie wsiadam na motocykl, ale kiedy tylko pogoda pozwoli, zacznę treningi. Możliwe, że uda mi się odwiedzić Włochy przed pierwszą rundą – tak aby polepszyć technikę i wjeździć się porządnie.  Na sezon oprócz przygotowania siebie, szykuje również nowe zaplecze sprzętowe, okleinę, ciuszki itp. W tym roku już w połowie marca chciałabym mieć wszystko dopięte na ostatni guzik i mocno rozpocząć sezon. Pozdrawiam! Do zobaczenia na torze MrfGirl #37

Nikola Wend #677:

Przygotowania do sezonu rozpoczęłam przede wszystkim od pracy nad swoją kondycją. Zaczęłam regularnie ćwiczyć kilka razy tygodniowo oraz przymierzam się aktualnie aby zacząć biegać. Jeśli chodzi o treningi na motocyklu, to trenuje z panem Karolem Kruszyńskim na PUK Arenie w Lipnie, kiedy tylko się da, niestety kilka treningów zdarzyło mi się opuścić przez czekanie na mój nowy sprzęt, którym wystartuje w zbliżającym się sezonie. Uważam, że dzięki takiemu przygotowaniu nie muszę się martwić o moją kondycję ani o brak przygotowania na motocyklu.

Bartosz Lamparski #139:

W sezonie zimowym głównie skupiam się na ćwiczeniach stabilizacyjnych i rozbudowaniu kondycji. Na ten moment nie jeżdżę na motocyklu, ponieważ on też przechodzi swoje przygotowanie. Czekam na moment, w którym będę się dobrze czuł i motocykl będzie w stu procentach przygotowany. Jeśli chodzi o dietę to w swojej krótkiej karierze nigdy nie trzymałem się żadnej diety – staram się omijać fast foody i stosuje suplementację, które na pewno wspomagają przygotowania. Aktualnie przygotowuje się pod względem „prądu” i mieszam to z ćwiczeniami siłowymi – mimo wszystko biorę poprawkę na mój czas, którego przez pracę 6 dni w tygodniu też nie mam zbyt dużo. Piąty sezon jazdy w zawodach to już spory kapitał doświadczenia – to z pewnością nawet przy małej ilości wolnego czasu pozwoli mi być dobrze przygotowanym do sezonu.

Mikołaj Hubner #409:

Przygotowania do sezonu zacząłem w połowie grudnia. W przygotowaniach głównie staram się poprawić moją wytrzymałość, bo to ona głównie w poprzednim sezonie zawiodła. Ćwiczenia, jakie wykonuje składają się głównie z biegów na różne dystanse oraz jazdy na rowerze. Gdy pogoda pozwala, jak najczęściej wsiadam na motocykl aby mieć z nim cały czas kontakt.

A Wy jak przygotowujecie się do sezonu 2022? Dajcie nam znać! Piszcie na redakcja@pitbike24.pl

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.