Igor Teske: “Wiedziałem, że przede mną ciężkie zadanie”

W miniony weekend na Motoparku w Koszalinie odbyło się najważniejsze wydarzenie sezonu – Mistrzostwa Polski. Pośród 80 zawodników wyłoniono 8 Mistrzów Polski. Wśród nich jest Igor Teske “Jogi” #993, który zdobył tytuł w klasie Stock 150 Junior. W rozmowie z naszą redakcją opowiedział między innymi o tych emocjonujących zawodach oraz planach na kolejne starty.

W ostatni weekend sierpnia zostałeś Mistrzem Polski Pit Bike w klasie Stock 150 Junior. Jakie to uczucie stać na najwyższym stopniu podium w tak ważnych zawodach?
– Cieszę się każdym wyścigiem i z każdego podium, na którym staje. Oczywiście to jest wyjątkowe.

Same zawody były bardzo emocjonujące, ponieważ oprócz rywalizacji na torze, toczyła się wielka walka z pogodą. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły jednak w rozegraniu wyścigów. Jak możesz podsumować Mistrzostwa Polski 2021?
– Wolę ścigać się na suchym torze, ale oczywiście jeśli jest taka konieczność, mokrym wyścigiem też nie pogardzę! W pierwszym,  suchym wyścigu jechało mi się rewelacyjnie. Opony PMT naprawdę pozwalają na wiele, zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach. Wielki szacunek dla organizatorów za determinację w drugim dniu zmagań. Byłem już bliski tego, żeby pakować się do domu. Nie wierzyłem, że organizatorom uda się ogarnąć tor po takiej ulewie!

Co możesz powiedzieć o swoim występie? Jak Ci się jechało?
– Pierwszy wyścig to była świetna rywalizacja z Miśkiem, Jeremiaszem i Kacprem. Musiałem się pilnować żeby nie popełnić błędu. Drugi wyścig był porażką. Już na kółku rozgrzewkowym straciłem przedni hamulec. Szybko wjechałem do depo i mimo szczerych chęci wielu przychylnych mi osób, które rzuciły się z pomocą,  zabrakło około 3 minut żeby zdążyć z naprawą. Chciałbym wszystkim tym osobom podziękować za to, że robiły co w ich mocy, abym mógł wrócić do rywalizacji! Trzeci wyścig rozpoczynałem z ostatniej pozycji w swojej klasie, więc wiedziałem, że przede mną ciężkie zadanie. Wykorzystując trochę pecha rywali, ukończyłem go na pierwszej pozycji, co zagwarantowało mi tytuł.

Co sądzisz o torze w Koszalinie? Lubisz jeździć na tym obiekcie?
– Niespecjalnie przepadam za Motoparkiem. Sam obiekt i jego nitka mi się podobają, aczkolwiek nawierzchnia oraz nierówności pozostawiają wiele do życzenia.

Jakie masz plany na resztę sezonu? Wkrótce powrót do szkoły.. dajesz radę połączyć naukę z pasją?
– Przez ostatnie sezony udawało mi się bez większych problemów łączyć szkołę z treningami. Myślę, że teraz też dam radę. Już niebawem ostatnia runda Pucharu Polski Pit Bike SM w Toruniu, na którą wracam na moją 125-tkę żeby dokończyć na niej sezon w klasie Stock 125. 

Dziękuję za rozmowę!
– Dziękuję!

PODIUM MISTRZOSTW POLSKI PIT BIKE SM – KLASA STOCK 150 JUNIOR:
1. Igor Teske #933
2. Kacper Raniszewski #223
3. Michał Burzyński #500

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.