Igor Teske: „Mam motywację do dalszych treningów!”

Igor Teske #993 to młody zawodnik, o którym z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy w tym sezonie! Choć start w toruńskiej rundzie rozgrzewkowej był jego debiutem to już teraz zapowiada, że nie brakuje mu motywacji do dalszych treningów i wystartuje we wszystkich odsłonach tegorocznego Pucharu Polski Pit Bike SM.

W tegorocznym Pucharze Polski Pit Bike SM jesteś jednym z najmłodszych uczestników,  od czego zaczęło się Twoje zainteresowanie motoryzacją?
Igor Teske: Moje zainteresowanie motoryzacją, zaczęło się od oglądania MotoGp. Namawiałem tatę, żeby kupił mi pierwszy motorek. Był to mini pocket. Taty nie trzeba bylo długo namawiać! Sam też jeździ na motocyklach i wspiera mnie w mojej pasji. 

Podczas rundy rozgrzewkowej wyprzedził Cię jedynie Maks Pawełczak, jak jechało Ci się w Toruniu?
Igor: Zimę przepracowałem razem z kolegami z Motormania KidzGp Team i zdecydowanie bardzo dużo trenowałem. Wszyscy cieszyliśmy się, że nareszczie możemy sprawdzić się na dużym torze w Toruniu i przekonać się, czego nauczyliśmy się, przez okres zimowy. Tor Awix Rancing Arena bardzo lubię, więc jeżdżenie tutaj sprawia mi bardzo dużą przyjemność! Muszę przyznać, że wszyscy zrobiliśmy spory postęp. Jest to zasługa naszych trenerów, dlatego z tego miejsca ogromnie dziękuję Piotrowi Pejserowi Surowcowi, Tomkowi Grabowskiemu i Oskarowi Kubickiemu. Cieszę się, że Maks jest ode mnie szybszy, ponieważ dzięki temu mam motywację do dalszych treningów.

Tak jak wspomniałeś, jesteś jednym z zawodników MotoRmania KidzGp Team, gdzie na co dzień trenujecie i jak często? 
Igor: Udało nam się w tym roku pojechać do Hiszpanii i potrenować pod okiem Pejsera. Pejser jest dość wymagający, więc były to bardzo trudne technicznie treningi, które wymusiły na nas znaczną poprawę pozycji na motocyklu. Trenujemy również z Tomkiem i Oskarem na torach w Kaliszu, Koninie, Chojnicach, Wrocławiu oraz na placach w Bydgoszczy, Pakości i Poznaniu. Staram się trenować przynajmniej raz w tygodniu.

Minione zawody były Twoim debiutem w Pucharze Pit Bike, czy planujesz w tym sezonie wystartować w całym cyklu?
Igor: Tak, oczywiście, na ten moment planuje starty we wszystkich rundach Pucharu Polski Pit Bike SM. Aczkolwiek muszę zaznaczyć, że mam umowę z rodzicami, że muszę mieć dobre oceny żeby śmigać na pitach!

Dzięki bardzo i powodzenia!
Igor: 
Dzięki. 


Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.