Hubert „Łobuz” Grabowski: „Ten sport stał się moją największą pasją”

Dopiero co skończył 8. lat, a już dołączył do stawki zawodniczej Pucharu Polski Pit Bike SM. Młody, ambitny i z wielką pasją do motorsportu – poznajcie Huberta „Łobuza” Grabowskiego #270!

Patrząc na Ciebie, myślę sobie że chyba nie mogłeś się już doczekać, tych ósmych urodzin…(śmiech)
Hubert Grabowski: 
Bardzo niecierpliwie czekałem, aż skończę osiem lat, co prawda mogłem wcześniej jeździć w jazdach pokazowych, ale to nie to samo co wyścigi. Pasję do motocykli odziedziczyłem po mojej mamie, ale zaraził mnie nią także mój ojczym i jego syn – Aleksander, który jest ode mnie starszy. Zaczęło się od motocrossu, miałem wtedy 5 lat. Początki były ciężkie, ale mimo wszystko nie odpuszczałem, żadnego wyjazdu na moto. Jeździliśmy z całą rodziną w terenie i świetnie się przy tym bawiliśmy! Przygodę z pit bik’ami zacząłem w szkółce Katanka Young Team jesienią 2017 roku. Moje trenerki – Magdę i Monikę, poznaliśmy już wcześniej przy okazji pewnej imprezy motocyklowej. Jak tylko rodzice dowiedzieli się o tym, że ciocie otwierają szkółkę, byliśmy z Aleksandrem, jako pierwsi „w kolejce”! Tak więc, jeżdżę od samego początku szkółki. Jazda na asfalcie okazała się całkiem inna niż ta, z którą miałem styczność do tej pory, ale bardzo mnie wciągnął ten sport. Stał się moją największą pasją, więc nie było innej możliwości jak ta, że muszę dołączyć do zespołu startującego w Pucharze Polski. Z Katanką trenujemy w okresie jesienno- zimowym na krytym torze kartingowym SKW Racing Park w Skawinie pod Krakowem, gdy tylko robi się ciepło jeździmy na rożne tory otwarte, aczkolwiek najczęściej jesteśmy w Moto Parku w Krakowie. Treningi mamy, co weekend.

Widziałam, że czułeś niedosyt po I rundzie Pucharu…
Hubert: 
Na pewno muszę poprawić jeszcze kilka rzeczy, jeśli chodzi o technikę jazdy, muszę być też bardziej skupiony. Czułem dość dużą presję, podczas Pierwszej Rundy w Koszalinie, bo pamiętałem moje wywrotki zaliczone podczas Rundy Rozgrzewkowej w Toruniu. Niestety znowu podczas wyścigu zaliczyłem parę upadków, przez co straciłem pozycję, nastawiałem się na lepszy wynik, ale niestety takie rzeczy się zdarzają i trzeba się z nimi pogodzić. Głowa do góry i jadę dalej! Awix Arenę w Toruniu znam po Rundzie Rozgrzewkowej, mam teraz też nowy motocykl, z którym szybko się zaprzyjaźniłem, myślę, że tym razem pójdzie mi dużo lepiej.

Swoją pasją dzielisz się też z innymi i od niedawna zacząłeś prowadzić fun page.
Hubert: 
Fun page powstał dlatego, żebym mógł podzielić się pasją do motocykli z większym gronem osób. Uważam, że pit bike jest idealnym sportem, gdzie od najmłodszych lat, warto zacząć rozwijać swoje umiejętności. Im wcześniej się zacznie, tym lepiej. Chciałbym aby motorsport w Polsce rósł w siłę i docierał do coraz większej ilości ludzi. Może kiedyś doczekamy się sytuacji takiej jak jest we Włoszech czy Hiszpanii, gdzie sporty motorowe cieszą się ogromną popularnością jest dużo torów, na których można ćwiczyć i ogromna ilość dzieci trenuje jazdę na motocyklach na co dzień.

Polecasz swoim rówieśnikom pit bike?
Hubert: 
Polecam bardzo gorąco! Myślę, że warto na początku przyjechać nawet jako kibic i zobaczyć, jak wyglądają takie zawody. Na pewno wiele osób się w to wkręci i w kolejnych sezonach sami wystartują jako zawodnicy.

Dzięki bardzo za rozmowę i powodzenia w Toruniu.
Hubert: 
Dziękuję, do zobaczenia.

Rozm. Olga Taraszka


Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.