Historyczny moment: Mistrzostwa Polski na torze w Głażewie!

Chociaż głażewski obiekt jest znany wszystkim zawodnikom pit bike, choć nie raz zjeżdżała tu cała Polska kochająca minimotocykle, to po raz pierwszy zorganizowane zostaną tu zawody tej rangi. Już 9 lipca odbędzie się II runda Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road!

To nie tylko prestiż, ale i odpowiedzialność, spoczywająca na organizatorze. Jak wiemy, tor Głażewo słynie z bardzo dobrego przygotowania toru i niesamowitej atmosfery. 

-Bardzo cieszymy się, że w gminie Unisław odbędzie się wydarzenie tej rangi– mówi Jakub Danielewicz, wójt gminy Unisław. -Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road zostaną zorganizowane na głażewskim torze po raz pierwszy i jest to dla nas największe wydarzenie sportowe. Oczywiście trwa pełna mobilizacja, by wszystko dopiąć na ostatni guzik i godnie przyjąć najlepszych zawodników pit bike z całego kraju. Ja również nie mogę się doczekać, bo zawody pit bike za zawsze fantastyczna atmosfera i o to, zdecydowanie nie musimy się martwić. Do zobaczenia na torze!

Łukasz Pawlikowski na torze w Głażewie

Międzypokoleniowo na minimotocyklach Pit Bike
Najmłodsi kierowcy minimotocykli mają nawet sześć lat. Jazdy pokazowe to grupa, która prezentuje się w formie zabawy, bez ścigania. Jest to bardziej zapoznanie się z formułą zawodów i torami, przed spełnieniem wymogu wiekowego, uprawniającego do zdania licencji Polskiego Związku Motorowego. W rywalizacji na torze zobaczymy zawodników od ósmego roku życia. Tradycyjnie górnej poprzeczki wiekowej nie ma, a zawodników klasyfikuje się względem wieku i pojemności silnika. Łącznie w całej stawce jest aż dziewięć klas, a dodatkowo zawodnicy zdobywają punkty w klasyfikacji zespołowej. W stawce zobaczy zawodników na różnych minimotocyklach pit bike. Tradycyjnie mają do wyboru aż cztery marki: MRF, Kayo, RXF i YCF. 

-Sportowo to ważny moment dla zawodników pit bike, ponieważ przekroczą oni półmetek zmagań w mistrzostwach. Łącznie w sezonie 2023 jest sześć wyścigów. W Głażewie odbędzie się trzeci i czwarty. Można więc zdobyć już znaczną przewagę nad rywalami. Droga po tytuły mistrzowskie jest pełna emocji, przygotowań i kalkulacji. Ci, którym wyścigi w Głażewie pójdą po ich myśli, będą mogli bez presji czekać na finał, który odbędzie się już w sierpniu. To jest sport i jego urok polega na tym, że nie da się przewidzieć biegu wydarzeń. Dlatego najlepiej pojawić się osobiście i kibicować naszym młodym talentom. Ja, jak zawsze, nie mogę się doczekać!– podkreśla Dawid Polaszczyk, Pitbike.pl 

Mistrzowska stawka 
Pierwsza runda mistrzostw odbyła się w maju w Lesznie na torze Mórkowo, teraz czas na drugie spotkanie najlepszych w kraju zawodników. Finał przewidziano na koniec wakacji w Gdańsku. W tym roku po raz pierwszy na zawodach w randze mistrzostw Polski wymagana jest licencja A (mogą uzyskać ją tylko zawodnicy z doświadczeniem w Pucharze Polski), wcześniej wystarczyła niższa licencja kategorii B.

Zawody wystartują 9 lipca o godzinie 11:40 i potrwają przez całą niedzielę. Ceremonia dekoracji zaplanowana została na 17:35. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Wjazd na tor od polany na trasie rowerowej Toruń-Unisław. 

Zapisy dla zawodników (wymagana licencja A, PZM
https://zawodypitbike.pl/mistrzostwa-polski-pit-bike-off-road-zapisy/

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.